Beykoz Belediyesi'nden Mahmut Tanal'a cevap gecikmedi

  • 0
  • 4465
Beykoz Belediyesi'nden Mahmut Tanal'a cevap gecikmedi
Beykoz Belediyesi'nden Mahmut Tanal'a cevap gecikmedi

Beykoz Belediyesi resmi sosyal medya hesabından Av. Mahmut Tanal'ın iddialarına cevap verdi.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal'ın Tokatköy Kentsel Dönüşüm Alanı'nda yaşanılanlara ilişkin yorumlarına Beykoz Belediyesi cevap verdi.

Beykoz Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, projeden etkilenen kişilerden yüzde 90'ına yakınının imza attığı kaydedildi.

Açıklamada, "Tokatköy'de depreme dayanıklı yeni binaların yapılmasına yönelik hazırlanan kentsel dönüşüm projesinde yüzde 90'a yakın oranda vatandaşların muvafakatı sağlanmıştır. Yürütmeyi durdurma kararı 14 binayı ilgilendirmektedir ve bu binalarda herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Geri kalan binaların hiçbiri üzerinde yürütmeyi durdurma kararı bulunmamaktadır. Mahalle sakinleri projenin sonuçlanması ile birlikte hak sahibi olduğu bağımsız birimlerin tapularını alacaktır. Bugüne kadar boşaltılan meskenlerin yüzde 52'si yıkılmıştır"  ifadeleri kullanıldı.

Mahmut Tanal'da yine sosyal medya üzerinden bu açıklamalara da cevap verdi. Tanal, "Belediye dediğin şeffaf olur, net rakamlarla konuşur. Ne demek yüzde 90’a yakın? Kamuoyunu alenen yanıltıyorsunuz. Neden ısrarla rakam vermekten kaçınıyorsunuz? Soru çok basit: Tokatköy için hazırladığınız kentsel dönüşüm sözleşmesine imza atmayan kişi sayısı kaç?" dedi.

Haber Merkezi

Beykoz'da yapılan alçaklıktır
Önceki Beykoz'da yapılan alçaklıktır
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz