Yaşam

Beykoz Belediyesi'nden 'Kaldırım Harekatı'

Beykoz Belediyesi'nden 'Kaldırım Harekatı'
25.02.2015 18:37
| | |
5173

Beykoz Belediyesi, hazırladığı pankart çalışmalarını ilçenin dört bir yanına asarak, yürüme engeli bulunmayan vatandaşların da dikkatini çekecek.

Beykoz'da yaşayan 250 bin vatandaşın tamamına ulaşmayı amaçlayan ve bu konuda kararlılığını sürdüren Beykoz Belediyesi, ilçede yaşayan ya da Beykoz'u ziyarete gelen görme ve bedensel engelliler için harekete geçti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından caddeleri bir baştan diğer başa yenilenen ve modern bir görünüm kazanan Beykoz'da yapılanları koruma görevini de Beykoz Belediyesi üstlendi. Bundan böyle tekerlekli sandalye ya da baston kullanan engelli vatandaşlar, Beykoz'un caddelerinde ve kaldırımlarında daha rahat ilerleyecek.

Beykoz Belediyesi, hazırladığı pankart çalışmalarını ilçenin dört bir yanına asarak, yürüme engeli bulunmayan vatandaşların da dikkatini çekecek. Söz konusu afişlerde tüm vatandaşlar, aslında yayaların hakkı olan ve özellikle de engelli vatandaşlar için büyük önem taşıyan kaldırımlara araç park etmemeleri konusunda uyarılacak. Beykozlu vatandaşlardan ayrıca, kaldırımlara park etmiş araçların çekilmesi için “444 (Dörtyüz kırkdört) 666 (Altıyüz altmışaltı) 1 (Bir)” numaralı hattı arayarak ihbar etmeleri istenecek.

‘Belediye ihbar hattı olan “444 666 1” numarasını arayın!’

Özellikle engelli vatandaşların rahatlıkla ilerlemeleri ve gidecekleri yere ulaşmaları için hayati önem taşıyan kaldırımlar, 'sürücü teröründen' kurtulacak. 'Temiz kaldırımlar' için harekete geçen Beykoz Belediyesi, trafiği rahatlatmak üzere eğitim gören personelini bu iş görevlendirecek. Beykoz Belediyesi'nin “444 666 1” numaralı hattının diğer ucunda bulunan Çağrı Merkezi personeli, vatandaşlardan gelen ihbarları gün boyu değerlendirecek.

Trafiğin yoğun olduğu ve nüfusun da yüksek olması nedeniyle zaman zaman araç sürücülerinin araçlarını kaldırım üzerine ter ettiği Paşabahçe, Beykoz Merkez, Kavacık, Kanlıca, Yeni Mahalle ve diğer tüm mahallelerde yayaların hakkı korunacak. Konuyla ilgili olarak Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek imzasını taşıyan afişlerde, “444-666-1” numaralı 'ihbar hattı' yer alacak ve "Kaldırımlar araçlar için değil; insanlar içindir!" sloganıyla da dikkat çekmeye çalışılacak. Tekerlekli sandalyesiyle bir bedensel engelli, okul çantasıyla bir öğrenci ve asasıyla ilerlemeye çalışan bir görme engellinin bulunduğu afişte, kaldırım üzerine haksız yere par etmiş olarak duran bir araba da ‘örnek’ olarak yer alacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haberler, Beykoz Belediyesi, Engelli, Kaldırım, Uyarı, İhbar Hattı

reklam
1 Yorum
hisarlı27.02.2015 13:28:07

sayın yetkililer uygulama çok yerinde olmuş lütfen göksu caddesini ve bilhassada atataürk caddesine özen gözterin ,zira ilkokul talebeleri hersabah ve akşam yollardan yürümek zorunda kalıyor bu araç parkları yüzünden

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"