Beykoz Belediyesi'nden Gazze'ye yakıt yardımı

  • 0
  • 8361
Beykoz Belediyesi'nden Gazze'ye yakıt yardımı

Aralarında Beykoz Belediyesi'nin de bulunduğu TDBB üyesi belediyeler Gazze'ye 100 bin dolarlık yakıt yardımı yaptı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Filistin Üyesi Gazze Büyükşehir Belediyesi’ne, Konya Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Belediyesi ve Şahinbey Belediyesi işbirliğinde ‘Yakıt Yardımı’ yapıldı.

TDBB Filistin Üye Belediyelerinden Gazze Belediyesi’nin talep ettiği Yakıt Yardımı, TDBB Yönetim Kurulu Toplantısında değerlendirilmiş ve Konya Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Belediyesi ve Şahinbey Belediyesi işbirliğinde 2.400.000 TL yardım yapılması kararlaştırılmıştı. Gazze Belediyesiyle imzalanan protokol çerçevesinde, bu rakamın ilk bölümü olarak yaklaşık 100 bin USD miktarındaki yakıt Gazze Belediyesine teslim edildi. Kalan miktar da bir takvim çerçevesinde Gazze’ye ulaştırılacaktır.

Bilindiği gibi Gazze bölgesinde elektrik ihtiyacı büyük oranda jeneratörler vasıtasıyla karşılanıyor. Dolayısıyla yakıt yardımı başta elektrik üretimi ve hizmet araçlarının kullanımı olmak üzere bölge için büyük önem taşıyor.

Projenin mali sorumluluğunu TDBB koordinasyonunda Konya Büyükşehir, Beykoz ve Şahinbey Belediyeleri üstlenirken, sahada teslim operasyonu Türk Kızılay’ı tarafından yapıldı.

Haber Merkezi

Beykoz 13 Haziran'a hazırlanıyor
Önceki Beykoz 13 Haziran'a hazırlanıyor
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz