Beykoz Belediyesi'nden eğitime katkı

  • 0
  • 15142
Beykoz Belediyesi'nden eğitime katkı

Beykoz Belediyesi tarafından 2014- 2015 eğitim öğretim yılında ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim harcamalarına katkı sağlamak üzere hazırlanan eğitim yardımlarının dağıtımı başladı.

Bu eğitim öğretim yılında ilçedeki bin ilköğretim ve ortaokul öğrencisine bir defaya mahsus olmak üzere 250 TL, bin lise öğrencisine 350 TL, bin üniversite öğrencisine de 1500’er TL eğitim yardımı yapılıyor.    

Belediyeye başvurarak kayıt yaptıran ihtiyaç sahibi öğrencilere verilen eğitim yardımları  bu hafta boyunca (20-24 Ekim tarihleri arasında) Sosyal Masa tarafından öğrenciler adına velilere ödenecek.  

1000 üniversite öğrencisi için hazırlanan eğitim yardımları ise Kasım ayı itibariyle dağıtılmaya başlayacak. Bu yardımlardan 4 yıllık devlet üniversitelerinde veya 4 yıllık vakıf üniversitelerinde %100 burslu olarak okuyan ve daha önceden Sosyal Masa’ya kayıt yaptıran öğrenciler yararlanacak.  

Belediye olarak eğitimin her kademesine destek verdiklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Eğitime her yıl önemli oranda destek ve katkı sunuyoruz. Belediyemizin imkânları arttıkça eğitim yardımlarımızın miktarı da artıyor. Bu yıl 8 bin öğrencimize destek sağlıyoruz. Bu dev bir katkıdır. Eğitime verdiğimiz destek,  ilçede inşa edilen yeni eğitim kampusları ve üniversitelerle katlanacak, Beykoz önümüzdeki yıllarda  eğitimin parlayan yıldızı olacak.” dedi.  

Haber Merkezi

Biçare miyiz?
Önceki Biçare miyiz?
Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Sonraki Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz