Beykoz Belediyesi’nden eğitime destek

  • 2014.07.19 00:00
  • Güncelleme: 13.09.2012 00:11
  • Okunma: 6996 kez
  • Yorum: 0
2012-2013 eğitim-öğretim yılının başlamasına çok az bir zaman kalırken Beykoz’daki okullarda hazırlıklar hummalı şekilde devam ediyor, Beykoz Belediyesi’nin boya ve temizlik malzemesi desteğiyle okullar yeni eğitim yılına ter temiz hazırlandı.
Beykoz Belediyesi’nden eğitime destek

Beykoz Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçedeki 69 okulun boya ve temizlik malzemesi ihtiyacını karşıladı, 1000 ihtiyaç sahibi öğrenci için okul formaları, çanta ve kırtasiye setleri hazırladı.

Öğrencilerin daha temiz ve ferah okullarda öğrenim görmesi için hazırlanan 30 ton duvar boyası ile sabundan fırçasına, paspastan çöp kovasına kadar 1 yıllık temizlik malzemesi okullara teslim edildi.

Beykoz’daki eğitim başarısının artmasın yönelik planlanan çalışmalar kapsamında boya ve temizlik malzemesi desteğinin yanı sıra park ve bahçelerin düzenlenmesi, okul bahçelerinin yıkanması ve sınıfların ilaçlanması da tamamlandı.

 

İhtiyaç sahibi çocuklar için hazırlanan okul formaları, çanta ve kırtasiye setleri ise 14 Eylül Cuma günü Beykoz Toplumsal Destek Merkezi (TODEM)’de düzenlenen törenle öğrencilere teslim edilecek.

Beykoz, İlköğretimden Üniversiteye Güzel Yatırımlarla Tanışacak

Öğrencilerin ter temiz sınıflarda eğitim almalarının onların en doğal hakkı olduğunu ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, okullarda öncelikli olarak fiziki koşulları iyileştirmeye yönelik çalışmalar yürüttüklerini Şahinkaya Eğitim Kompleksi Projesi gibi öğrencilere meslek eğitimi de verileceği uzun soluklu projelerin hayata geçmesi için her türlü girişim ve desteğin devam ettiğini söyledi.

Beykoz’da kurulacak 4 üniversite ile ilçenin eğitim alanında kapsamlı yatırımlarla tanışacağını da hatırlatan Çelikbilek ilköğretimden üniversiteye kadar her alanda gelişimi hedeflediklerini belirtti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz