Eğitim

Beykoz Belediyesi’nden eğitime büyük destek

Beykoz Belediyesi’nden eğitime büyük destek
22.05.2015 17:53
| | |
4599

Beykoz Belediye Meydanı'nda törende ilçede düzenlenen Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri de verildi.

Beykoz Belediyesi’nin başlattığı teknoloji seferberliği kapsamında ilçedeki ilk ve ortaokullara 500 bilgisayar ve 400 projeksiyon cihazı teslim edildi. Eğitime destek için başlatılan çalışmayla ilçede bilgisayarsız okul kalmayacak.  

Belediye Meydanı’nda düzenlenen bilgisayar ve projeksiyon cihazı dağıtım törenine Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şubesi Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu, İstanbul AK Parti I. Bölge Milletvekili Adayı Esma Ersin, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar, okul müdürleri ve ilçe sakinleri katıldı.

Törende ilçede düzenlenen Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri de verildi.

Başkan Çelikbilek’ten 4 Okul 1 Yurt Müjdesi    

Beykoz’daki okulların fiziki koşullarını iyileştirirken teknolojiye büyük destek verdiklerini ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Çocuklarımızın modern şartlarda eğitim alması için eğitimin her alanına yatırım yapıyoruz. Bu çalışmayla ilçede bilgisayarsız okul bırakmıyoruz. İlçemize yeni okullar ve okul alanları kazandırıyoruz. Çavuşbaşı Ahmet Akçay İlk ve Ortaokulu’nu Ormanla görüşmelerin ardından yenileyeceğiz. Elmalı İlkokulu’nu 12 derslikli ve lojmanlarıyla birlikte inşa edeceğiz.  Riva’ya 24 derslikli il ve ortaokul yapacağız. Kavacık Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu’nun lise olması için gayret ediyoruz. Cumhuriyet Anadolu Öğretmen Lisesi’ne 300 yataklı yurt yapacağız” şeklinde 4 yeni okul 1 yurt müjdesi verdi.

Başkan Çelikbilek Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimiz’in hayatını okuyarak açılan Siyeri- Nebi yarışmasına iştirak eden ve dereceye giren tüm öğrencileri tebrik etti.

Kaymakam Erdoğan: “Herkes Eğitime Destek Olmalı”

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan eğitimin her zaman birinci öncelik olması gerektiğini ifade ederek: “En iyi yatırım çocuklara ve eğitime yapılan yatırımdır. Devletimiz, hükümetimiz ve milletimiz eğitim için seferber olmalı. Son yıllarda hükümetimizin eğitime ayırdığı bütçe arttı fakat yine yeterli gelmiyor, yerel yönetimlerden, iş adamlarına, vatandaşlara kadar herkese eğitme destek olmalı. Eğitime büyük önem veren Beykoz Belediyesi’ni okullara teknolojiyi getiren çalışması dolayısıyla canı gönülden kutluyorum” şeklinde konuştu.  

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ilçedeki ilk ve ortaokullarda eskiyen teknoloji yenileyen Beykoz Belediyesi’ne teşekkür etti.

Konuşmaların ardından okul müdürlerine bilgisayar ve projeksiyon cihazları teslim edildi.

Siyer-i Nebi Ödülleri Dağıtıldı

Bilgisayarların dağıtımı sonrasında Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, İlim Yayma Cemiyeti ve İlçe Müftülüğü’nün birlikte düzenlediği Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Siyeri- Nebi yarışmasına ilk 5’te yer alan öğrencilere umre ziyareti, 6 ila 5. sırada yer alan öğrencilere diz üstü bilgisayar ve 16 ila 25. sırada gelen öğrencilere de laptop hediye edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Eğitim, Destek, Beykoz Belediyesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"