Beykoz Belediyesi'nden büyük eğitim yardımı

  • 2
  • 12445
Beykoz Belediyesi'nden büyük eğitim yardımı
Beykoz Belediyesi'nden büyük eğitim yardımı
Beykoz Belediyesi'nden büyük eğitim yardımı
Beykoz Belediyesi'nden büyük eğitim yardımı
Beykoz Belediyesi'nden büyük eğitim yardımı

Beykoz Belediyesi, ilçede ikamet eden 2 bin ilkokul, 2 bin ortaokul, 2 bin lise ve bin üniversite öğrencisine eğitim yardımı yaptı.

Beykoz Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün çalışmalarıyla ilçede ikamet eden 7 bin öğrenciye eğitim yardımı yaptı.

Yıllık 2 bin ilkokul öğrencisine 150'şer TL, 2 bin ortaokul öğrencisine 200'er TL, 2 bin lise öğrencisine 250'şer TL ve bin üniversite öğrencisine bin 500'er TL eğitim desteği sağlayan Beykoz Belediyesi, yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına da kıyafet yardımı yapıyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün organize ettiği program çerçevesinde Sosyal Market'te öğrencilere yardımlarını dağıtan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Şu anda bizim buradaki ürünlerimiz dolar kurumunu etkilemeyecek diye bir slogan ile hareket ediyoruz. Çünkü mallarımızı yerli parayla alıyoruz ve yerli para ile satıyoruz. Doların yükselmesi ve alçalması bizim marketimize herhangi bir şekilde etki etmiyor." dedi.

Kendi evindeki mutfağa almadığı hiçbir ürünü Sosyal Market aracılığıyla vatandaşa verilmediğine dikkati çeken Çelikbilek, "Kendi mutfağımda koymadığım hiçbir şeyi, asla buradaki raflara koyarak halka satmıyoruz.  O noktada iddialıyız. Bununla da gurur duyuyoruz. Beykoz’da çok ihtiyaç sahipleri insanlarımız var. Eğitim noktasında ailelerin bir evlatları var. Bu sene 2 bin ilkokul çocuğuna, 2 bin ortaokul, 2 bin lise ve bin de üniversite öğrencisine toplam olmak üzere  2 milyon 150 bin liralık bir eğitim yardımını dağıtmış olacağız." diye konuştu.

PTT aracılığıyla yardımların ailelere ulaştırıldığını söyleyen Başkan Yücel Çelikbilek, "Herkesin hesaplarına PTT yolu ile yardımlarımızı aktarıyoruz. Yine onları inceliyoruz. Şu anda onların eğitimi ihtiyaç duyulan ailelerin çocuklarına buradan yaşlarına her şeylerine bakarak okuldaki durumlarına göre ilgili ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite olmak üzere onları değerlendireceğiz. Aynı zamanda da hak edenin alması noktasında da aynı anlayışı ile hareket ediyoruz. Böyle biz burada çok rahat bir şekilde dağıtım yapmıyoruz. Gayet dikkatli, gayet hassasiyet göstermek suretiyle gerçekten hak edene vermek için arkadaşlarım büyük bir gayret gösteriyorlar. Bu günde bununla ilgili inşallah bir dağıtımı burada başlatmış oluyoruz." ifadelerini kullandı.

Çelikbilek, basın mensuplarına yaptığı açıklamanın ardından öğrencilere eğitim ve kıyafet yardımlarını eşi Ayşe Çelikbilek ve Başkan Yardımcıları ile birlikte dağıttı.

Haber Merkezi

Bakan Selçuk, şampiyonları Beykoz'da ağırladı
Önceki Bakan Selçuk, şampiyonları Beykoz'da ağırladı
Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Yorumlar (2 Yorum)

Ayse (5 yıl önce)

Bizde başvurduk ama bütün ihtiyacı olmayanlar aldı, biz ihtiyacı olanlar alamadık. İnsanların psikolojileriyle oynadılar resmen. Hiç böyle bir yardım yapmasaydı daha iyiydi bence . Sonra da “ben yardım ettim” oldu .

Fikriye kaya (6 yıl önce)

Bizde kayıt olduk evi arabasi olanlar aldı baya muhafazakar davranilmis belli.ihtiyacı olup kirada olanlar evi arabasi olmayanlar alamadı .evi arabasi olanlar ihtiyacı olmayanlar faydalandigim eğitim desteğinden

Yorum Yaz