Beykoz Belediyesi'nden Aydın Düzgün'e delilli cevap

  • Güncelleme: 13.01.2021 19:35
  • Okunma: 2521 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Başkanının ilçedeki bazı yapıların satılacağı ve yıkılacağı yönündeki iddialarına Beykoz Belediyesi resmi evraklarla cevap verdi.
Beykoz Belediyesi'nden Aydın Düzgün'e delilli cevap

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün'ün yazılı olarak yaptığı yazılı açıklamaya Beykoz Belediyesi resmi evraklarla birlikte cevap verdi.

Beykoz Belediyesi'nden yapılan açıklamada Aydın Düzgün'ün iddialarının hayal ürünü ve gerçek dışı olduğu kaydedilerek, "Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve belediyemize ait tüm yapılar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlarca incelenmiştir. İnceleme sonunda hazırlanan raporda Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin beton dayanımının 11,6 MPa olduğu ortaya çıkmıştır. Rapora göre bu bina yüksek risk taşımaktadır. Olası bir depremde herhangi bir can kaybı yaşamamak için bina hemen boşaltılıp mühürlenmiş, ardından yıkılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin Beykoz Kaymakamlığı binasının arka tarafındaki alanda bugünün gereksinimlerini karşılayacak ve 7/24 yaşayacak bir anlayış gözetilerek aynı isimle yeniden inşa edileceği de kaydedildi.

Açıklamada, Beykoz Kaymakamlığı'nın bulunduğu alanın ve diğer bahsi geçen alanların belediyeye ait olmadığı, satılmasının da yasal olarak söz konusu olmadığı ifade edildi.

Beykoz Belediyesi'nden yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

"Bölge tıpkı tüm hemşehrilerimizden tam not alan sahil düzenlememiz gibi kamusal ihtiyaçlar gözetilerek modern ve kullanışlı olacak şekilde yeniden düzenlenecektir. Bölgede, Beykozumuzun ihtiyacı olan bir meydan ve bu meydan etrafında şekillenecek bir sosyalleşme alanı tasarlanacaktır. Buradaki meydan düzenlememizin ardından Beykoz sahilimiz İstanbul’un en gözde yerlerinden birisi olacak, sahilimizle birlikte ekonomimiz de canlanacaktır."

"Bu düşünce ancak olmasını isteyenler tarafından hayal edilebilir"

"Tüm bu bilgiler ışığında CHP Beykoz İlçe Başkanı Sayın Düzgün’ün, bilgi aldığı kaynakları tarafından ya kasıtlı ya da sehven yanlış bilgilendirildiğini düşünmekteyiz. Zira kamu kaynaklarının peşkeş çekileceği düşüncesi, ancak bu düşünceyi hayata geçirmek isteyenler tarafından hayal edilebilir."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz