Beykoz Belediyesi’nden 2 Milyon 100 Bin TL eğitim yardımı

  • Güncelleme: 18.10.2017 16:32
  • Okunma: 6673 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da okulların bakım onarım çalışmalarını üstlenen Beykoz Belediyesi ihtiyaç başarılı öğrencilere de burs desteği veriyor.
Beykoz Belediyesi’nden 2 Milyon 100 Bin TL eğitim yardımı

Beykoz Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla 2618 ilk, orta ve lise, 1000 üniversite öğrencisi olmak üzere toplamda 3618 öğrenciye 2 milyon 100 bin TL Eğitim Yardımı yaptı.

Beykoz Belediyesi, 2017-2018 eğitim döneminde eğitimdeki fırsat eşitsizliğini kaldırmak adına sosyo – ekonomik yönden dezavantajlı öğrencilere destek olmak, ilçede yaşayan başarılı öğrencileri ödüllendirmek, şehit ve gazi çocuklarının okul hayatlarında da yanlarında olabilmek için eğitime destek veriyor.

İlkokul, ortaokul ve liseliler için yapılan yardımlar öğrenci velilerine ulaştırılırken, üniversite ile ilgili başvurular ise 30 Eylül itibariyle sona erdi. 9 – 13 Ekim arası yapılan değerlendirmeye göre ise kabul edilen evraklar doğrultusunda 4 yıllık Devlet Üniversitesi (örgün) ve % 100 Burslu Vakıf ve Özel Üniversitelerde öğrenci okutan dar gelirli ailelere 1. ve 2. Dönem olmak üzere 2 taksitte Eğitim Yardımı yapılacak.

Başkan Çelikbilek: “Eğitime destek daima önceliğimiz”

Daha iyi bir gelecek için okullu çocuklarımızı eğitim yardımlarımızla destekliyoruz. Kentlerin medeniyeti, eğitimli insanlarla ölçülür. Eğitime destek olmak, daima önceliğimizdir. Beykoz Belediyesi olarak, eğitime destek olmak amacıyla her eğitim-öğretim yılının başında ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımı desteği sağladığımız gibi bu yıl da yardımlarımızı yapıyoruz. Yeni okullar ve yeni üniversitelerle adeta bir eğitim kenti olan Beykoz, bu vizyonuyla aydınlık yarınlara koşuyor.” dedi.

Haber Merkezi