Güncel

Beykoz Belediyesi'nde temsili yangın

Beykoz Belediyesi'nde temsili yangın
27.02.2015 14:58
| | |
4290

Beykoz Belediyesi’nde olası bir yangında etkili müdahale için yapılan tatbikat ve eğitim çalışması belediye personelinin katılımıyla başarıyla gerçekleşti.

Ambulans ve itfaiye araçlarının eşlik ettiği tatbikatta olası yangın söndürüldü ve yaralıların kurtarılması canlandırıldı.

İBB Yangın İtfaiye Eğitim Merkezi (İBİTEM) ve Beykoz İtfaiye Grup Amirliği yönetiminde yapılan tatbikata Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü de destek verdi. Belediye içinde çıkan temsili yangına müdahale eden ekipler dumandan zehirlenen personeli itfaiye araçlarıyla tahliye etti.

Ardından ambulansa taşınan yaralılar ilk müdahalenin ardından yine temsili olarak sağlık kuruluşlarına nakledildi.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında yapılan tatbikat dâhilinde İBİTEM eğitmenleri tarafından Belediye sivil savunma ekibine yangın türleri ve söndürme teknikleri konusunda eğitim de verildi.  

Tatbikat kapsamına belediye önünde çıkan yangına müdahale eden sivil savunma personeli aldıkları eğitimi uygulama fırsatı buldu. İBİTEM eğitmenlerinin talimatlarıyla yangını, köpük, tüp ve toz kullanarak söndüren ekipler ardından soğutma işlemlerini yaparak tatbikatı güvenli şekilde tamamladı.  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Belediyesi, İBB, İtfaiye, Yangın, Eğitim, Tatbikat

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"