Beykoz Belediyesi'nde senfoni orkestrası kuracak

  • 0
  • 7017
Beykoz Belediyesi'nde senfoni orkestrası kuracak
Beykoz Belediyesi'nde senfoni orkestrası kuracak
Beykoz Belediyesi'nde senfoni orkestrası kuracak
Beykoz Belediyesi'nde senfoni orkestrası kuracak
Beykoz Belediyesi'nde senfoni orkestrası kuracak

İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Kanlıca Yardımlaşma Derneğinde çalışmalarına devam eden Bengü Efsen ve Korosunu ziyaret etti.

Beykoz’da sayısız konserler veren ve genç sanatçıların yetişmesine önemli katkılar sağlayan Bengü Efsen ve Korosunu ziyaret eden Bilgehan Murat Miniç'i, İYİ Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adaylarından Bilge Bülbül Akdemir, Rahman Emanet, Serhat Ismık, Volkan Ismık ve Gençlik Kolları Başkanı Semra Avcı yalnız bırakmadı.

Sanata ayrılan zaman çok değerlidir

Bilgehan Murat Miniç, kısaca kendisini tanıttıktan sonra şunları söyledi:

‘Sanata ayrılan zamanın ne kadar değerli olduğunun bilincinde olduğumuzdan fazla vaktinizi almayacağım. Bengü Hocamızın sanat alanında Beykoz’un çocukları üzerindeki emeklerine, gayretlerine defalarca şahit olduk. Kendisine ne kadar teşekkür etsek hem onun hem de sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Burada sizlere projelerden uzun uzadıya bahsetmeyeceğim ama kısaca şunları söylemek istiyorum. Biz Beykoz’da ki bütün sorunların üzerine konunun muhatabı olan Beykozlularla birlikte gideceğiz. Onların olmadığı hiç bir masaya oturup bundan öncekiler gibi Beykozlular için kendi başımıza kararlar almayacağız. Bu bizim en önem verdiğimiz çalışma prensibimizdir.

Beykoz Sokak Kulüpleri

Sokak kulüpleri kuracağız. Beykoz’un her mahallesine kuracağımız bu kulüplerle gençlerimize kültür-sanat, spor ve pozitif bilim eğitimleri vereceğiz. Bu eğitimleri vermeleri konusunda Beykoz'da bölümlerinin son sınıflarında okuyan ve mezun olan gençlerimize çeşitli oranlarda burslar vererek Beykoz'da çocuklarını yetiştireceğiz. Matematikten tiyatroya, robotik kodlamadan enstrüman çalmaya, eskrimden tenise,  bir çok alanda gerçekleştireceğimiz bu kursların sene sonlarında ise çocuklarımızı sahnede görmenin, müsabaka ve turnuvalara katılmasının mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız.

Beykoz Belediyesi Çocuk Korosu

Beykoz'a iki yeni koro kazandırmak istediğini belirten Bilgehan Murat Miniç; “İvedilikle bir çocuk korosu kuracağız. İstanbul'un her yerinde konserler vermesini sağlayıp diğer ilçelere de örnek olarak bu tarz çocuk korolarının sayısının artmasını desteklemek istiyoruz. Kardeş koro projesiyle de diğer ülkelerdeki çocuk korosuyla Beykoz Belediyesi Çocuk Korosunu bir araya getireceğiz. Ayrıca demokrasinin olmazsa olmazı çok sesliliktir. Bizde bu çok sesliliği sanat alanında da yaşayabilmek adına ‘Beykoz Senfoni Orkestrası’ kuracağız. Beykoz Senfoni Orkestrasının marka değerini yükselteceğiz. Bu sayede Beykoz Senfoni Orkestrası ülkemizin ve dünyanın her yerinde sahne alabilecek, gururla şanlı Türk Bayrağımızı dalgalandıracaktır.

31 Mart Seçimlerini kazandıktan sonra Bengü Efsen ile fikir alışverişinde bulunmak için daha çok yan-yana geleceklerini söyleyen Bilgehan Murat Miniç hatıra fotoğrafı çekiminden sonra programına devam etti.

Haber Merkezi

Coşkun Tosun’dan Beykoz gençliğine müjdeler
Önceki Coşkun Tosun’dan Beykoz gençliğine müjdeler
AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Sonraki AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz