Beykoz Belediyesi'nde koronavirüs tedbirleri

  • Güncelleme: 10.03.2020 13:35
  • Okunma: 4831 kez
  • Yorum: 0
Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre Türkiye'de henüz gözükmeyen yeni tip koronavirüs (Covid-19) için Beykoz Belediyesi kendi bünyesinde bazı tedbirler aldı.
Beykoz Belediyesi'nde koronavirüs tedbirleri

Beykoz Belediye personeline yönelik bir dizi çalışma başlatıldı.

Beykoz Belediyesi, tüm dünyanın endişeyle izlediği koronavirüsle ilgili vatandaş ve personele yönelik bilgilendirme çalışmaları yürütürken hijyen önlemlerini de arttırdı.

Belediye koridorlarında afişler Asıldı

Koronovirüse karşı alınan önlemler kapsamında ilk olarak virüsle ilgili doğru bilgilendirme için merkezi noktalara, büyük caddelere, meydanlara, duraklara koronovirüsle ilgili uyarı ve tedbirleri içeren bilgilendirme afişleri asıldı.  

Ülkede ya da ilçede virüs görülmesi halinde halk arasında korku ve paniğin oluşmaması için koronovirüsü anlatan el broşürleri hazırlanarak kurum içerisinde ve muhtarlıklarda dağıtılmaya başlandı.

El dezenfektanları takıldı

Beykoz Belediyesi tarafından ayrıca, iş ve işlemleri için ana hizmet binasına gelen vatandaşların yoğun olduğu noktalara, koridorlara ve WC’lere hijyen sağlamada kolaylık sunan el dezenfektanları yerleştirildi.

Kuruma monte edilen el dezenfektanlarını sayısı önümüzdeki günlerde artırılacak.

Personele Seminer               

Virüsle ilgili hazırlık sürecinin doğru yönetilmesi için belediye personeline  koronovirüs hakkında bilgilendirme semineri de yapıldı. 

Kurum hekimi tarafından verilen seminerde el hijyeninin önemi bir kez daha vurgulanarak günlük hayatta, seyahatte, kalabalık ortamlarda alınması gereken tedbirler anlatıldı. Hastalık şüphesi ve durumunda yapılması gerekenlerin altı çizildi.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Koronavirüs, Tedbir

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz