Beykoz Belediyesi’nde Kasım ayı çalışmaları başladı

  • Güncelleme: 08.11.2016 20:48
  • Okunma: 5789 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Meclisi Kasım Ayı birinci oturumu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında toplandı.
Beykoz Belediyesi’nde Kasım ayı çalışmaları başladı

Mecliste ilk olarak 13 Ekim 2016 tarihli tutanak gündeme alınarak oy birliğiyle kabul edildi. Sonrasında ise müdürlük teklifleri görüşülerek ilgili komisyonlara gönderildi. 

Bosna Hersek’in Doboj İstok ilçesine yapılacak “Çocuk Gençlik Merkezi” inşaatının yapımı hakkındaki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün teklifi, Kırgızıstan Issık-Göl Belediyesinin destek talebi hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğünün teklifi,  Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi.

Niğde İli Çukurkuyu Belediyesi ile Kardeş Şehir ilişkilerinin başlatılması hakkındaki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün teklifi, Beykoz Belediyesi, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykoz Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile protokol yapılması hakkındaki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün teklifi Hukuk Komisyonu’na gönderildi.

Fazla Çalışma Ücreti hakkındaki Zabıta Müdürlüğünün teklifi, Belediyemiz tarafından yapılan nakdi ve sosyal yardım ödemelerinin PTT aracılığıyla yapılması hakkındaki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün teklifi ve Kadro iptal ve ihdas işlemi hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi de yine Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

2017 Yılı Ücret Tarifesi hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi Tarife Komisyonuna sevk edildi.

Beykoz İlçesinde Yaşam Kalitesinin Yükseltilmesi için Sürdürülebilir ve Akıllı Atık Yönetimi Sisteminin Kurulması” ile ilgili yetki verilmesi hakkındaki Temizlik İşleri Müdürlüğünün teklifi ise teklif karar olarak kabul edildi.

50 Yıllık çiftlere madalya

AK Parti Grubu tarafından verilen, evlilikte 50 yılını doldurmuş çiftlerin madalya ve teşekkür belgesiyle ödüllendirilmesi önergesi de oy birliğiyle kabul edilerek Kadın ve Aile Komisyonuna sevk edildi.

CHP Grubu tarafından verilen, Beykoz’da ihtiyaç duyulan mahallelerde çocuk yuvalarının açılmasını, Gümüşhane’nin Kürtün İlçesi Özkürtün Beldesi’nin kardeş şehir olması ve Çocuk-Gençlik Merkezinin açılmasıyla ilgili önergeleri oy birliğiyle kabul edilerek mecliste görüşülmesine karar verildi.

Beykoz Belediye Meclisi ikinci oturumu 9 Kasım 2016 Çarşamba günü saat 10.00’da yapılacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Meclis, Kasım, Toplantı

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz