Beykoz Belediyesi’nde bayramlaşma

  • 0
  • 7227
Beykoz Belediyesi’nde bayramlaşma
Beykoz Belediyesi’nde bayramlaşma
Beykoz Belediyesi’nde bayramlaşma
Beykoz Belediyesi’nde bayramlaşma
Beykoz Belediyesi’nde bayramlaşma
Beykoz Belediyesi’nde bayramlaşma
Beykoz Belediyesi’nde bayramlaşma
Beykoz Belediyesi’nde bayramlaşma
Beykoz Belediyesi’nde bayramlaşma
Beykoz Belediyesi’nde bayramlaşma

Beykoz Belediyesi’nde bayramlaşma 1. gün yapıldı. Bayramlaşma programında bir araya gelen vatandaşlara pilav, kavurma ve ayran ikram edildi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkanı Yücel Çelibilek’in katıldığı bayramlaşma programına; muhtarlar, STK temsilcileri, Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Ramazan etkinliklerinin yapıldığı alanda gerçekleşen bayramlaşma programında konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykozluların bayramlarını tebrik ederek, “Bu bayramımız ağız tadıyla yapılan bir bayram olsun inşallah.” dedi.

“Yeryüzündeki bütün insanların, huzuru salah bulması için bu bayramların bir vesile olacağını düşünüyorum. Bu vesile ile herkes siniri, kibri çok iyi bir şekilde imha etsin. Dünyayı bozanda güzelleştiren de biziz. Evimizi bozan da biziz, cennet yuvasına getiren de biziz.” ifadelerine yer veren Çelikbilek, “Bütün problem bizden geçiyor. Biz kendimizi adam ettiğimiz zaman, biz kendimizi Allah'a ve peygambere adadığımız zaman evimizde, dünyamızda adeta çevre tamiri olur.” şeklinde konuştu.

“Allah 24 Haziran’da bir olmayı bize nasip etsin”

Başkan Çelikbilek şöyle devam etti: İnşallah ramazanın getirdiği rahmetle, bereketle birlikte dünyamızı ve çevremizi Rabbimizin yardımıyla güzelleştirmeyi Allah bizlere nasip etsin. Bu ay çok hayırlı bir ay inşallah. Bu bayramımızla birlikte bir kaç gün sonra bu ülke için, bu vatan için, kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin adımının atılacağı bir 24 Haziran akşamı yaşamayı Allah bizlere nasip eylesin inşallah. O günlerde beraber olmayı, bir olmayı Allah bizlere nasip etsin inşallah. Allah gücünüzü, çalışmanızı arttırsın.

“Yüce Mevla bizden nefreti alsın”

Rabbim bize insanlığın lazım olan duygu ve düşünceleri versin. Bu dua ile Beykoz Belediyesi olarak bir ay yoğun bir mesai harcadık. Allah'a hamdolsun Beykozlulara ulaşmak, onlara dokunmak, onların gönüllerini almak, dualarını almak... Bir ay içerisinde bunları sizlerle yaptık. Meclis üyelerimiz, mesai arkadaşlarımız…

“Allah hepimize huzur versin”

Beykoz'da ramazanı bir ay boyunca coşkulu bir şekilde yaşadık ve yaşatmaya çalıştık. Rabbim bizlere bundan sonrada nice güzel ramazanlar nasip etsin inşallah. Her gün üstüne koyduğumuz, her gün barışta, sevgide ve kardeşlikte buluştuğumuz günlerde olmayı Allah bizlere nasip etsin. Allah hepimize, bütün Müslüman Âlemi’ne ve dünyadaki bütün insanlara Rabbim huzur versin.

Huzurun birinci şartının bizler olduğunu aklınızdan çıkartmayın. Biz iyi olduğumuz zaman, Rabbimizin gösterdiği istikamette yol yürüdüğümüz zaman aşılamayacak engel yoktur. Beykoz’umun en ucundan bu ucuna kadar hepinizin bayramını kutluyorum. Hepinize saygılar sunuyorum. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum.

Beykoz Belediye başkanı Yücel Çelikbilek’in ardından konuşan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, huzur içinde geçen bir ramazan ayının ardından bayramında huzurlu geçmesi temennilerinde bulundu.

“Hepinizin bayramını kutluyorum”

“İnşallah daha nice bayramlara, nice ramazanlara millet olarak, ümmet olarak, inanmış insanlar olarak ve bütün insanlar olarak ulaşmamızı temenni ediyorum.” şeklinde konuşan Katırcı, “Biz burada rahat huzur içinde orucumuzu tutarken, iftarımızı açarken bize bu güveni sağlayan başta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bütün koruyucu güçlerimize saygılarımı sevgilerimi sunuyorum. Bütün şehitlerimize, 15 Temmuz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.

“Daha nice bayramlarımız olsun inşallah”

Kaymakam Katırcı şunları söyledi: “Ortadoğu'da, ülkesinde savaştan dolayı bulunamayan; Suriyeli, Yemenli, Iraklı, Arakanlı, Kudüslü, Filistinli kardeşlerimizi de aramızdan çıkartmayalım. Dualarımızda onları da eksik etmeyelim. Maddi, manevi refahımıza onları da ortak edelim. Çünkü yeryüzünde biz sadece kendimiz için yaşamıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları olarak sadece kendimiz için yaşamıyoruz. Dünyada insanların ortak umudu olan, tek sığınma noktası olan tek ülke Türkiye Cumhuriyeti'dir. Dolayısıyla biz onları naibiyiz, varisiyiz.

Bayramlar bizim birliğimize, beraberliğimize hem de kırgınlıklarımızın sona ermesine vesile olur. Dolayısıyla bütün herkesin bayramını kutluyorum. Daha nice bayramlarımız olsun inşallah. Allah'a emanet olun.

Konuşmaların ardından yapılan bayramlaşmada, Kaymakam Ahmet katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç ve diğer yöneticiler vatandaşların bayramlarını tebrik etti.

Vatandaşlara; pilav, kavurma, ayran ve baklava ikram edildi.

Haber Merkezi

Beykozlu Doğu Karadenizliler bayramlaştı
Önceki Beykozlu Doğu Karadenizliler bayramlaştı
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu