Beykoz Belediyesi'nde 10 bin lira maaşlı işçi var

  • 6
  • 28377
Beykoz Belediyesi'nde 10 bin lira maaşlı işçi var
Beykoz Belediyesi'nde 10 bin lira maaşlı işçi var
Beykoz Belediyesi'nde 10 bin lira maaşlı işçi var

2014-2017 Yılları arasında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yardımcılığını yapan Kaşıtoğlu, TV5'e konuk oldu.

Dönemin Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in 15 Nisan 2014 tarihli atamasıyla Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Muharrem Kaşıtoğlu, TV5 ekranlarında "Düşünme Vakti" isimli programa konuk oldu.

Yaklaşık 3.5 yıl sürdürdüğü Başkan Yardımcılığı görevinde yaşadıklarından anekdotlar paylaşan Kaşıtoğlu, toplumda arıza taraflar olduğuna vurgu yaptı.

-"Kadroya alınca performansı düşenler oluyor"

Kaşıtoğlu, "Ahmet taşeron olarak çalışırken 10 birim performans ortaya koyarken, kadroya aldıktan sonra performansı 3 birime düştü. Yeminle söylüyorum. Yaşadım ben bunu, toplum olarak bu bizim sorunumuzdur." dedi.

Yerel yöneticilik yaptığı süre içerisinde memur, işçi, taşeron gibi kavramlara yakın olduğunu dile getiren Kaşıtoğlu, performansa dayalı sözleşmeli çalışma sistemini savundu.

"Korku olacak. Performans yoksa, iş yok"

Kaşıtoğlu, "Performansa dayalı bir iş güvenliği ortaya koymazsak, performansa dayalı olacak tabii. Gözün de hiç siyasi baskı görmeyecek, kapının önüne koyacaksın. Bu korku olacak. Performans ortaya koysa yine sıkıntı değil. İşi garanti görmeyecek, seriyorlar hemen. Ben yıllarca yaşadım." ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediyesi'nde 3 yıl önce ilkokul mezunu kadrolu işçilerin 10 bin lira maaş aldığını açıklayan Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu, şunları söyledi:

-"Üç sene önce işçiler 10 bin lira alıyordu"

"Burada bir suçlu halkımız ben de halk olarak kendimi görüyorum. Beykoz Belediyesi'nde helali hoş olsun, öyle sözleşme yapılmış. İlkokul mezunu kadrolu işçiler mesaileriyle söyleyeceğim rakamlar dudağınızı uçuklatacak. Bu üç sene öncesinin rakamlarıdır. 9 bin 500 - 10 bin lira ilkokul mezunu adam maaş alıyordu.Müdürüm, 500 personeli var 3 bin 500 maaş alıyordu. 20 yıllık memurdan bahsediyoruz. Taşeron işçiyle memurun yaptığı işin iki katını 2 bin 500 liraya yapıyor."

Muharrem Kaşıtoğlu, 3 Ekim 2017 tarihinde dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili attığı ironik tweet nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifası istenmişti.

2019 Mahalli İdareler Seçimleri'nde Beykoz'da Belediye Başkanı olmak isteyen Kaşıtoğlu, 7 Kasım 2018 tarihinde AK Parti'den istifa ederek Saadet Partisi (SP) saflarına geçmişti.

Haber Merkezi

Dost Beykoz Yazarı’nın yeni eseri, ‘Evrenden Mesajlar’
Önceki Dost Beykoz Yazarı’nın yeni eseri, ‘Evrenden Mesajlar’
Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Sonraki Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Yorumlar (6 Yorum)

Recep Sarıosmanoğlu (5 yıl önce)

Sayın Kaşıtoğlu,Türk-İş'in araştırmasına göre Ağustos ayında dört kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 6 bin 706 TL,keşke herkese açlık sınırının üzerinde maaş verilse,yoksulluk sınırının altında maaş verilmesini eleştirmeniz gerekirken sadece boş muhalefet yapmak adına saçma sapan kapitalist mantıkla konuşmuşsunuz,siz ne Milligörüşçü olabilirsiniz,ne Demokrat nede emekci çok yazık,buarada şunuda hatırlatalım ilerki zamanlarda seçime falan girersiniz Türkiyede maaşlar düşük yok işçi kardeşlerimizin hakları yok taşeron sorunu gibi konulara sakın girmeyin bu milletin siyasi hafızası çok kuvvetlidir,benden söylemesi.

İşçiyim köle degil (5 yıl önce)

Sana yazıklar olsun Bizler yeni işçiyi girmez olsaydık elimizi bile sığmayan halimizi bile sormaya utanan yönetici dolu o kadar kibir ve ego varki size sene dahil her gün lanet okuyoruz evet isi biz istedik sizlerden kimden isteysendik uganda baskanindanmı biz beykozda ulaşımın mağdur ettiği işçilerin istedik ki belediyede işimiz olsun adımız olsun sıkkın ettiniz bee o dediğin paraları k alamıyoruz istemiyoruz çünkü azından bile bereket göremiyoruz gözünüz olduğundan ona buna peşkeş çekip hoyratça harcadiginizda gözünüz olmadı ama taşeron şciye verdiğiniz üç kuruşa hala gözünüz var bizler bilinçli birer y olmadıkça senin gibiler bizi hep ezer sana yazıklar olsun işçinin emekcinin hakkı seni ve senin gibi leri yok etsin sana ve senin gibileri ise girmek için sevmedik adalet için seçtik hakkaniyet için seçtik

Demokles (5 yıl önce)

Bunlar olurken sizde muhalefet partisindendiniz değil mi?Beykoz belediyesi hentbol takımını hangi amaçla neden kurduğunuzu nekadar yıllık bütçe ayırdığınızıı da söyleyin bilelim.kim belediyenin parasını yediyse Allah belasını versin haram zıkkım olsun

İşçi (5 yıl önce)

Beykoz belediyesinde30 yılldır kadrolu işçiyim o dediğin parayı hiç almadım hee alan varmıydı vardı kimler alıodu her hafta sonu mesaiye gelenler,onlar kimdi sana bağlı müdürlüklerde çalışan şefler amirler.Amirler nerden seçilir siyasi olarak yakın olanlardan.sen önce resmi arabaların üzerinden şirketin çanakkale otobüslerine nasıl mazot verdiğinin hesabını ver.Bırakın emekçiyle uğraşmayı.senide gördük seçimlerde bmw nin arkasına oturmussun kendine kapı açtırıyorsun sözde milli görüşçüsün.kapı açtırmak nedir ya

Taşeron ahmet (5 yıl önce)

Yalanın, düzenbazlığın vücut bulmuş halisin kaşıtoğlu! Senin yaptığın taşeronun ekmeğiyle oynamaktır! Hangi taşeron yanındaki memurdan işçiden daha az iş yapmış! Konferans salonlarında taşeronları ekmeğiyle tehdit etmiş insan müsfettelerinden biride sensin nasıl olsa seversiniz insanları rızkıyla tehdit etmeyi! Sen ve senin gibiler yediğiniz haramların hesabını nasıl vereceğinizi düşünün!!! Allah sizi ıslah etsin...

Osman tellioğlu (5 yıl önce)

Ben Beykoz Çavuşbaşi Yavuzselim Mah Sena çad kadife sok no 5 ye Yeri olan bir vatandaşim yerime hiç birşey yapamiyorum Beykoz Halki 45 mahalle için imar bekliyor imar durumu ne zaman verilecekki vatandaş arsasina inşaat yapsin ve be 5 senedir imar bekliyorum arsama ev yapayim ne zaman imar İçin vatandaşlara haber vereceksiniz. Sizleri müjdeli haber vereceğinizi inaniyorm

Yorum Yaz