Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu’ndan bahar konseri

  • Güncelleme: 04.05.2017 19:20
  • Okunma: 6591 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu’nun Şef Nevin Çalışkan yönetiminde hazırladığı 2017 yılı konserleri serisi başladı.
Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu’ndan bahar konseri

Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Kaymakam Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, başkan danışmanları, meclis üyeleri, Kosova Prizen dernek yöneticileri, Üsküdar Musiki Topluluğu koro sanatçıları, ilçedeki çeşitli kurum ve kuruluşlardan temsilciler ve sanatsever ilçe sakinleri katıldı. 

Sunuculuğunu Dr. Ömer Önder’in yaptığı, Kemani Tatyos Efendi’nin Rast Peşrev'iyle açılışı yapılan konserde Türk Sanat Müziği ve İstanbul türkülerinden musiki demeti sunuldu. Koro ve solo eserlerin icra edildiği gecede solistlerin seslendirdiği şarkılar ve türkülere konuklar da eşlik etti. 

Rast fasıl ve peşrev, taksim, hicaz, muhayyerkürdî, kürdilihicazkar, nihavent, buselik gibi makamlardan oluşan repertuvarda Cevr Olur İmkan-ı Vuslar Vermeyen İmaların, Nedendir Bu Dil-i Zarın Figanı, Nihansın Dideden Ey Mest-i Nazım, Darıldın Mı Gülüm Bana Divane Aşık Gibi, Sevmekten Kim Usanır, Kimler Geldi Kimler Geçti Ya Rabbim, Ah Le Yar Yargibi sevilen eserler yer aldı. 

Konserin devamında ‘Yüce Dağ Başında Türküsü’nü seslendiren Kaymakam Ahmet Katırcı, gecede emeği geçen Beykoz Belediye Başkan Danışmanı ve Koro şefi Nevin Çalışkan ve ekibine teşekkür etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Nevin Çalışkan, Konser, Bahar