Beykoz Belediyesi kar yağışı için teyakkuzda

  • 0
  • 9687
Beykoz Belediyesi kar yağışı için teyakkuzda
Beykoz Belediyesi kar yağışı için teyakkuzda

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürlüğü, AKOM ve Beykoz Belediyesi akşam saatlerinde başlayacak kar yağışı için alarma geçti.

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürlüğü'nün verdiği bilgiye göre, şehir genelinde etkili olması beklenen kar yağışıyla hava sıcaklığının yaklaşık 7 derece düşmesi bekleniyor. Karla karışık yağmur şeklinde başlayacak olan kar yağışı gecenin ilk saatlerinden itibaren tüm şehri etkisi altına alacak. Kar yağışı gece de etkisini sürdürecek. Beykoz'un yükseklerinde kar kalınlığının 20-25 santimi bulması bekleniyor.

İstanbul  Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Afet Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü (AKOM) meteorolojiden alınan ihbar doğrultusunda alarma geçti. İBB AKOM 13:00'ten itibaren 7 bin personel ve bin 347 aracın görev alacağı tüm birimleri ile göreve hazır bir şekilde bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da görülen kar yağışında yaşananların tekrarlanmaması için İBB'ye bağlı ekipler özellikle Mahmutbey bölgesinde Karayolları ekiplerine yardımcı olacak. İtfaiye, yol bakım, atık müdürlüğü gibi birimler de teyakkuzda olacak. 

Beykoz Belediyesi'nden vatandaşlara uyarı

Beykoz Belediyesi, geçtiğimiz günlerde yaşanan kar yağışında ara sokaklarda yapılan düzensiz parklar nedeniyle her bölgeye giremediklerini söylemişti. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiler üzerine Beykoz Belediyesi'de alarma geçti.

Başkan Yücel Çelikbilek'in imzasıyla vatandaşlara gönderilen mesajda, "Değerli Beykozlular... Meteoroloji'den alınan bilgiye göre bu akşam itibariyle başlayacak yoğun kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuz yaşanmaması için araçların mahallelerde trafiği aksatmayacak şekilde park edilmesi ve toplu taşımanın tercih edilmesini rica ederim" ifadelerine yer verildi.

Haber Merkezi

Şehit Beldesi Çukurkuyu'dan Beykoz'a ziyaret
Önceki Şehit Beldesi Çukurkuyu'dan Beykoz'a ziyaret
Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Sonraki Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz