Beykoz Belediyesi iştirakinin borçları soruldu

  • 03.11.2021 18:36
  • Güncelleme: 03.11.2021 18:37
  • Okunma: 3585 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Belediye Meclisi Kasım ayı 2. birleşimi Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf'ın başkanlığında gerçekleştirildi.
Beykoz Belediyesi iştirakinin borçları soruldu

İlçede yaşanan son gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda gündem dışı söz alan CHP'li Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, geçtiğimiz günlerde Dost Beykoz'un da okuyucularına "Beykoz Belediyesi’nin iştiraki yine borç batağında" başlığıyla duyurduğu BEYTAŞ'ın borçlarının 27,5 milyon liraya ulaşması konusunda sözlü soru önergesi verdi.

BEYTAŞ A.Ş.'nin vergi ve SSK ödemelerini neden yapmadığını ve sermaye ödemelerini nereye harcadığını soran Meclis Üyesi Sataloğlu, "2020 yılı itibariyle SSK'ya 19 milyon 600 bin lira, vergi dairesine 5 milyon 600 bin lira, toplam 25 milyon 200 bin lira güncel vergi ve SSK borcu var mıdır? BEYTAŞ A.Ş.'nin  2021 yılı Ekim ayı itibariyle vergi ve SSK borcunun anapara ve faiz toplamı ne kadardır? Piyasaya güncel borcu ne kadardır? 2021 yılında özel maliyet bedeli olarak harcanan tutar nedir?" sorularını sordu.

CHP'li Meclis Üyesi Sataloğlu'nun soruları oy birliğiyle cevaplanmak üzere başkanlık makamına havale edildi.

Bir başka CHP'li Meclis Üyesi Gülay Demirel ise resmi bayramlarda düzenlenen çelenk koyma törenlerinde STK ve siyasi partilerin resmi programdan çıkarılmasını eleştirerek, "AKP hükümeti geldikten sonra değiştirilen bu gelenek sadece bazı resmi kurumların çelenklerinin koyması ile son buluyor. Siyasi partiler olmak üzere diğer sivil toplum örgütleri de bu özel günde kendini dışlanmış ve aynı zamanda da bu değere sahiplendirilmemiş olarak hissediyor. Protokol ayrıldıktan sonra sanki biz başka bir ülkenin evlatlarıymış gibi kendimizi burada öksüz ve yetim hissediyoruz." ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi.

Beykoz Belediye Meclisi bir sonraki toplantısını Aralık ayında gerçekleştirecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Beytaş, Borç, Önerge

Yorumlar (1 Yorum)

turan koca (8 ay önce)

bu kadar borca rağmen salim oztürk hala görevdemi orada ne iş yapıyor bu nasıl şirket kominist belediye başkanını getirin yapamıyorsa biraz namuslu adam dersi alsın.

Yorum Yaz