Beykoz Belediyesi hastanızı ücretsiz naklediyor

  • 0
  • 3727
Beykoz Belediyesi hastanızı ücretsiz naklediyor
Beykoz Belediyesi hastanızı ücretsiz naklediyor
Beykoz Belediyesi hastanızı ücretsiz naklediyor
Beykoz Belediyesi hastanızı ücretsiz naklediyor
Beykoz Belediyesi hastanızı ücretsiz naklediyor
Beykoz Belediyesi hastanızı ücretsiz naklediyor

Beykozlulara sağlık ve mutluluk katan ücretsiz sağlık hizmetleri kapsamında 3 mavi şeritli hasta nakil ambülansı ulaşım hizmet veriyor, ilçede hayat kolaylaşıyor.

Beykoz Belediyesi tarafından “5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” parolasıyla verilen hizmet özelikle yatağa bağımlı, engelli ve yaşlık kimselere büyük kolaylık sağladı, vatandaşların sağlık ulaşımı harcamaları da ceplerinde kaldı.  

İhtiyaç sahipleri başta olmak üzere başvuruda bulunan herkese sunulan hizmetten 5 yılda 9 bin 90 kişi yararlandı.

Evden Hastaneye, Hastaneden Eve Ulaşım

Mavi şeritli hasta nakil ambülansı, yardımcı sağlık personeli eşliğinde vatandaşları evlerinden alarak randevu saatinde güvenle hastaneye ulaştırıyor. Hastanede tedavisi tamamlanan ya da taburcu edilen vatandaşlar evlerine geri getiriliyor. 

Beykoz Belediyesi bünyesindeki ambülanslar sağlık durumu stabil olan (acil müdahale gerekmeyen), hastaneye muayene ve  kontrole giden ilçe sakinlerine hizmet veriyor. Tedavileri için düzenli hastaneye gidip gelmesi gereken hastalara da binek araç hizmeti sağlanıyor.

Hasta Nakil Ambülansı hizmeti almak isteyen ilçe sakinlerinin 444 66 61 Nolu Çözüm Merkezi’ni arayarak randevu kaydı oluşturması gerekiyor.

Engin Uluköy: “Güleryüzle Karşılıyor, Tevazuyla Uğurluyorlar”

Ambülans hizmetinin kendisine büyük moral verdiğini ifade eden Engin Uluköy (64): “Akciğer kanseri hastasıyım. İncirköy’den Ümraniye Eğitim Hastanesi Onkoloji Bölümü’ne gidiyorum. 4 yıldır bu hizmetten faydalanıyorum. Ambülanstaki görevli arkadaşlar bizi güleryüzle karşılıyorlar tevazuyla uğurluyorlar, bana büyük moral veriyor Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuşuyor.

Şerife Karakaya (87): “Allah Belediyemizden Razı Olsun”

Beykoz Belediyesi’nden bir yıldır ambülans hizmeti alan Şerife Karakaya: (81) “Bu hizmeti kızım internette görmüş. Biz de telefon edip başvurduk. Kalçam kırık, yürüyemiyorum, bir yıldır hastaneye ambulansla gidip geliyorum. Evden alıyorlar hastaneye götürüyorlar, muayene olunca da eve getiriyorlar. Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun” diyor.

Mehmet Gökhan: “Takdire Şayan Bir Hizmet”

Hasta nakil hizmetinin maddi ve manevi destek olduğunu söyleyen Mehmet Gökhan/Refakatçi: “Eşimin kalçasında kırık var. Aracımız bizi Çubuklu’dan alıp Göztepe’ye götürüyor. İşimiz bitince geri getiriyor. Görevli arkadaşların hepsi hürmetli,  nezaketli.  Kendi imkânımızla gitmek bize büyük yük olacaktı. Takdire şayan bir hizmet. Devletimizden ve belediye başkanımızdan Allah razı olsun.” diyerek memnuniyetini dile getiriyor.

Randevu ve Bilgi İçin:

Beykoz Belediyesi Çözüm Merkezi:

444 66 61 

 

 

İHH Beykoz Temsilcisi Tuncer, Can Atalay'a sahip çıktı
Önceki İHH Beykoz Temsilcisi Tuncer, Can Atalay'a sahip çıktı
Beykoz'da vapur seferleri ikinci duyuruya kadar iptal
Sonraki Beykoz'da vapur seferleri ikinci duyuruya kadar iptal