Yaşam

Beykoz Belediyesi harekete geçti

Beykoz Belediyesi harekete geçti
08.01.2017 21:56
| | |
10125

Dost Beykoz’un saat 16.07’de yayınladığı haber üzerine harekete geçen Beykoz Belediyesi, bütün ekiplerini seferber ederek kar küreme çalışmalarını başlattı.

Beykoz Belediyesi ekiplerinin İstanbul genelinde süren yoğun kar yağışıyla birlikte vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için ilçe genelinde başlattığı yol açma, tuzlama ve kar küreme çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. 

Beykoz genelinde etkili bir şekilde hizmet veren karla mücadele ekipleri, gece ve gündüz vardiyalı olarak 24 saat kesintisiz çalışıyor. Özellikle ana arter ve bağlı yollar sürekli açık tutulmaya çalışılırken ara sokaklarda ise iş makineleri çalışıyor.


Vatandaşların yağan kar nedeniyle sorun yaşamaması için ağırlıklı olarak kar küreme, yol açma ve tuzlama çalışmaları yapılıyor. Başta ana arterler olmak üzere Beykoz Belediyesi araçlarıyla sürdürülürülen faaliyetlere Büyükşehir Belediyesi de destek veriyor. Çalışmalar kapsamında ilçe genelindeki şimdiye kadar birçok yere solüsyon ve tuz döküldü.

Beykoz Belediyesinin 5 büyük kar küreme ve tuzlama aracı, 3 kamyonet tipi küreme ve tuzlama aracı, 9 jcb, 2 grayder ve 9 tuz nakil aracı, 1 paletli ekskavatör ve 2 loder kullanıcı ekipleriyle sahada, tuzlama ve solüsyon çalışmaları devam ederken, sosyal masa ekipleri ise evlerinden çıkamayacak durumdaki yaşlı ve hastaları ziyaret ederek yakacak ve gıda ihtiyaçlarını temin ediyor. Mağdur olan hastalara ve özellikle diyaliz hastalarından gelen yoğun talep üzerine yol açma çalışmaları Fen İşleri ekipleriyle koordineli olarak yürütülerek, hastaların sorun yaşaması engelleniyor.Beykoz halkının olumsuz hava şartlarından dolayı mağdur olmaması için 7/ 24 hizmet esasıyla çalıştıklarını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: "Olumsuz hava şartlarından hiç kimsenin mağdur olmaması için elimizden geldiğince gereken tüm tedbirleri almaya devam edeceğiz. Fen İşleri Ekiplerimiz de büyük bir gayretle taleplere yetişmeye çalışıyor. Vatandaşlarımızdan, özveriyle sahada mücadele eden ekiplerimize yardımcı olmalarını ve anlayış göstermelerini rica ediyorum." dedi. 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haberler, Kar Küreme, Başkan, Yücel Çelikbilek, Belediye

reklam
4 Yorum
Murat Erkan 10.01.2017 09:31:50

İYİ GÜNLER DİLERİM PAŞABAHÇE MAHALLESİ BEYAZ ERGUVAN CADDESİ NDE İKAMET ETMEKTEYİM 3 GÜNLÜK KAR YAĞIŞI NEDENİYLE CADDEMİZİN KAR KALINLIĞI 80 CM ULAŞMIŞ DIR. ANCAK BİZİM CADDEMİZ PAZAR SOKAĞI OLDUĞU HALDE HASTAHANE YE GİDEN YOL VE OKUL GEÇİŞ YOLU OLDUĞU HALDE BELEDİYE NİZİN KARLA MÜCADELE ARACI BİR DEFA GELDİ YOL DA HÂLÂ KAR VAR VATANDAŞ LAR BATA ÇIKA YOLDA BATIYOR VE SİZ BELEDİYE BAŞKANI VE ÇALIŞAN LARINI KULAKLARINI ÇINLATIYORLAR. LÜTFEN PAŞABAHÇE MAHALLESİ NDEN NEDEN AZ OY ALDIĞINIZI GELİN BİR GÖRÜN. ACİL OLARAK BU YOLU TEMİZLEYİN. 

Cüneyt Uç09.01.2017 20:25:50

Beykoz çamlıbahçe'de mahalleler kara batmış durumda. 2 gündür arabalar kıpırdayamıyor. Bugün 3:30 saat satı kadın sokakta kar küredim açamadım. Şu anda çocuğum hasta bırakamıyorum. Artık anlayış beklemeyin rica ediyorum. Çünkü biz mahallece kar küreme makinası bekliyoruz.

hüseyin09.01.2017 12:06:51

maalesef belediyemiz sınıfta kaldı

Ali baş 08.01.2017 22:48:02

Merhaba öncelikle kolay gelsin.Sosyal medyadan cekmekoy ve Beyoğlu belediyelerini takip ediyorum çok beğeniyorum bizim belediye de bu faaliyetlere bakan yok yada sanırsam belediye fazla çalışmıyor. Teşekkür ederim.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"