Kültür

Beykoz Belediyesi, Görele’de köy pazarı kuruyor

Beykoz Belediyesi, Görele’de köy pazarı kuruyor
08.07.2018 14:34
| | |
6489

Beykoz Belediyesi, Ordu Mesudiye İlçesinde yapmış olduğu Beykoz Tepesi’nden sonra Giresun’un Görele İlçesinde de Köy Pazarı kuruyor.

Görele Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Beykoz Belediyesi tarafından yapılacak olan ‘Köy Pazarı’ projemi için çevre düzenleme çalışmaları başladı.

Kumyalı Mahallesi Otogar Yanında bulunan toplam 1300 metrekarelik alan üzerinde yapılacak olan ‘Köy Pazarı Proje’sin ilçeye önemli katma değeri olacağı kaydedildi.

Köy Pazarı Projesi içerinde; 9 metrekare kapalı, 16 metrekare açık olmak üzere 25 metrekare satış birimi, toplam 300 metrekare ticari alan 12 adet satış birimi, açılır- kapanır üst örtü sistemi, özel tasarım oturma birimleri, sosyal tesis, mescit- fuaye - wc- abdesthane-dinlenme ve oturma alanları olmak üzere toplam 1430 metrekare ticaret ve rekreasyon alanı var.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, ilçenin doğal ve tarihi güzelliklerine turizm yoluyla değer katmayı ve bölge halkına ek gelir sağlamayı hedefleyen çalışmalara bir yenisini daha ekleyeceklerini söyledi.

Köy Pazarı Projesi’nde sadece Görele’nin köylerinde yetiştirilen organik ürünlerin yer alacağını belirten Belediye Başkanı Tolga Erener, “Şuanda çalışmalara başladığımız ‘Köy Pazarı’ projesiyle çiftçilerimizin elindeki ürünü tüketiciye aracısız ulaştırmasını sağlıyoruz. Çiftçimiz böylece ek gelir elde ediyor ve ürettiğini tüketiciye aracısız olarak ulaştırıyor. Hem çiftçi kazanıyor hem de Görele kazanıyor. Hedefimiz ilçemizin doğal ve tarihi güzelliklerine turizm yoluyla değer katmayı ve bölge halkına ek gelir sağlamaktır. Kırsalda da kalkınmayı sağlamak için çiftçimizi desteklemeye devam edeceğiz. Yaklaşık 5 ayda bitirmeyi hedeflediğimiz projemiz, uzun zamandır ihtiyaç duyulan eksikliği giderecek. Başta Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek‘e ve emeği geçenlere teşekkür ederim. İlçemize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Görele Belediyesi, Köy Pazarı, Yücel Çelikbilek, Tolga Erener

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"