Beykoz Belediyesi gereğini yaptı

  • 0
  • 9379

Bir kaç hafta önce Dost Beykoz'un haber yaptığı ve kaldırım çalışmaları sonrasında oluşan çukurların, sürücüleri zor durumda bıraktığı haberi sonrası harekete geçen Belediye Ekipleri, çalışmalarına başladı.

​Beykoz'un en önemli merkezlerinden olan ve iş dünyasının İstanbul'daki yeni kalbi olarak adlandırılan Kavacık Mahallesi'nde eksikler tamamlanıyor.  İlk olarak yaya geçişinin engellendiği ve Kavacık'ın önemli göbeklerinden olan Cumhuriyet Caddesi Meydanı asfaltlanırken, ardından Metro Genel Merkezi'nin önündeki çukurlar da yamalandı. 

Öte yandan Beykoz’da Kavacık trafiğinin çözümü için de Beykoz Belediyesi'nin harekete geçeceği kaydedildi. Yalnızca trafik sorununu çözümlemek adına 30 personel görevlendireceklerini kaydeden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, önceki gün TOFD Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikte bu konuyu yeniden gündeme getirdi. Ceza yazmanın en kolay iş olacağını vurgulayan Başkan Çelikbilek, 'Beykozluluk' diye bir kültür inşa etmeye çalıştıklarını ve vatandaşların da bu konuda cezaya yer bırakmayacak bir şekilde dikkatli ve özenli davranmalarının 'şık' olacağını söyledi. Engellilerin kaldırımlardan yürümesini olanaksız kılacak şekilde ürününü teşhir eden esnafı da uyaran Yücel Çelikbilek, bu konuda daha dikkatli davranmaları gerektiğini belirtti.

‘Kavacık trafiğinin çözümü için duyarlılık şart!’

Beykoz'daki trafik ve park konusunda yaşanan sıkıntılara da dikkat çeken Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçe geneline "Kısa mesafede yürümeyi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz" şeklinde pankartlar asıldığını dile getirdi. Yürüme mesafesindeki yerler için hem sağlık hem de trafik düşünülerek araç kullanımı yapılmaması gerektiğinin altını çizen Yücel Çelikbilek, bu konuda sürücü ve araç sahiplerinden daha duyarlı davranmalarını istedi. Beykoz Belediyesi olarak işin ‘ceza yazma’ ve ‘araç çekme’ noktasına geldiğinde gereğini yapmaktan çekinmeyeceğini anlatan Yücel Çelikbilek, her şeye karşın bu konuda iyimserliğini koruduğunu ve ilçe halkına, esnafına bu konularda güvendiğini de sözlerini ekledi.

Haber Merkezi

Engelli öğretmenin Beykoz'dan Eyüp'e uzanan hikayesi
Önceki Engelli öğretmenin Beykoz'dan Eyüp'e uzanan hikayesi
BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Sonraki BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz