Beykoz Belediyesi eski Başkanı Yücel Çelikbilek vefat etti

  • 2
  • 26189

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Beykoz eski Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Bir süredir Koç Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören Yücel Çelikbilek, beynindeki rahatsızlık sebebiyle hayatını kaybetti.

Yücel Çelikbilek, 13 Şubat günü sabaha karşı evinde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Beykoz Devlet Hastanesine kaldırılarak yoğun bakım servisinde tedavi görmeye başladı. Ailesinin isteği üzerine Koç Üniversitesi Hastanesine sevk edilen Çelikbilek'in tedavisi bir aydır buradaki yoğun bakım servisinde devam ediyordu.

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek'in cenazesi bugün saat 15.00'te Büyük Çamlıca Camisinde düzenlenecek cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

Yücel Çelikbilek kimdir?

1951 yılında Kars’ta doğdu. 1956 yılından beri Beykoz’da oturuyor. Gümüşsuyu Fatin Hoca İlkokulu’nu, Beykoz Ortaokulu’nu, Kadıköy Ticaret Lisesi’ni, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ile Mahalli İdareler Enstitüsü’nü bitirdi.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde mahalli idarelerle ilgili yüksek lisans çalışması yaptı.

1985 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliğini yaptığı İlim Yayma Cemiyeti’nin, 2002–2004 yılları arasında başkanlığını üstlendi. Kurucu üyesi olduğu İlim Yayma Vakfı’nın da başkanlığını sürdürmektedir. 1989–1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yaptı.

1994 yılında Beykoz Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 1999 yılından itibaren 10 yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Başkan Danışmanı ve Yerel Yönetimler Koordinatörü olarak görev yaptı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kurucuları arasında yer aldı. Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

2009 ve 2014 yıllarındaki Yerel Yönetim Seçimlerinde Beykoz Belediye Başkanı seçilen Çelikbilek, bir süredir Koç Üniversitesi Hastanesinde tedavi görüyordu.

Çelikbilek, evli ve 9 çocuk babasıdır.

Haber Merkezi

Beykoz'da nikahlara kısıtlama geldi
Önceki Beykoz'da nikahlara kısıtlama geldi
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Yorumlar (2 Yorum)

Masör muhammmed erol (4 yıl önce)

RABBİM azze ve celle rahmeti ve merhameti ile muamele eylesin amin. Geride kalan ailesine ELLAH azze ve celle en sabırlar diliyorum.

Osman (4 yıl önce)

Beykozlu celik bilekten kurtardik diye sevinirken daha berbat gamsiz imansiz suratsiz sevimsiz halkla barisik olmayan birisi geldi oy verdigimiz icin cok uzgunuz

Yorum Yaz