Beykoz Belediyesi bu paraları nereye harcadı?

  • 03.05.2020 00:51
  • Güncelleme: 03.05.2020 01:13
  • Okunma: 15220 kez
  • Yorum: 0
Hesap verme sorumluluğu üstlenmek yerine, yargı yoluyla eleştirel kalemleri baskı altına almaya çalışan Beykoz Belediyesi yeni bir tartışma ile gündem oldu.
Beykoz Belediyesi bu paraları nereye harcadı?

CHP’li Meclis üyesi Cemal Sataloğlu’nun, 2019 yılında yapılan Beykoz Sempozyumu’na yönelik sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklayan Beykoz Belediyesi,  Sataloğlu’nun paylaşımını; aslı astarı olmayan ve kamuoyunu manipüle etmeye yönelik ifadeler olarak yorumladı.

Hedefiniz parayı bitirip, belediyeyi borca sokmak!

Paylaşımında, “2019 yılında sempozyum yaptınız. Milyonlar harcadınız. Hedefiniz parayı bitirip, belediyeyi borca sokmak buna izin vermeyeceğiz. 2020 yılında bir önceki konuların aynısını konuşmak Beykozluya ne katacak... Beykozluya daha fazla gıda ve yardım desteği verin EY İŞ BİLMEZLER...” ifadelerini kullanan Sataoğlu’na Beykoz Belediyesi cevap verdi.

Beykoz Belediyesi ne dedi?

Beykoz Belediyesi ise, “CHP Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu tarafından sosyal medya paylaşımında, sempozyum için “milyonlar” harcandığı şeklinde aslı olmayan iddialarda bulunulmuştur. Kamuoyunu manipüle etmeye yönelik iftira niteliğindeki bu ifadelere ilişkin belediyemiz tarafından suç duyurusunda bulunulacak ve tüm sempozyum kalemleri yargı ile paylaşılacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Beykoz Belediyesi 3 milyon 729 bin TL’yi nereye harcadı?

Bu açıklama üzerine yeni bir paylaşım yapan Cemal Sataloğlu, “elim haksızlık yapan herkesin üzerinde olacak” dedi.

Açıklamasının devamında, “Beykoz Belediyesi hakkımda suç duyurusunda bulunacakmış. Kendilerine teşekkür eder ve bununla gurur duyduğumu ifade etmek isterim. Beykoz Belediyesi yaptığı basın açıklamasında "hakkımda suç duyurusunda bulunacağı ve tüm sempozyum kalemlerini yargı ile paylaşacağını belirtmiştir. Bundan da memnuniyet duyarım.” diye konuşan Sataloğlu, Beykoz Belediyesi'nin ilk meclis toplantısını sabırsızlıkla beklediğini ve 37 iş gün süreli torba ihalede 3 milyon 729 bin liranın nerelere harcandığını açıklamak için heyecanlandığını belirtti.

Dost Beykoz ihaleyi buldu

Öte yandan Sataloğlu’nun sözünü ettiği Beykoz Sempozyumu'nunda içinde olduğu ihale bilgilerine Dost Beykoz ulaştı.

2019/480615 no ile “2019 yılı Kasım Aralık ayları muhtelif kültürel, sanatsal, sportif etkinlikleri ve kültür sanat merkezleri işletilmesi organizasyonu alım işi” başlığı altında yapılan ihale bedeli 3.296.327,50 TL olarak kayıtlara geçerken, Sataloğlu bu bedeli 3 milyon 729 bin TL olarak açıklamıştı.

İhalenin detaylarında ise, “tiyatro, konser, söyleşi, sergi organizasyonu, kokteyl, etkinlik elemanı, sunucu, sahne, ışık, ses, truss, jeneratör, led ekran ve toplamda, 396 iş kalemi” ifadelerine yer verilmiş.

Beykoz Sempozyumu da, İhale süreci olan 1 Kasım 2019 – 31 Aralık 2019 tarihleri arasındaki 6-7-8 Kasım 2019 tarihlerinde yapılmıştı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür hakkında da, “Bina Fiyatına merdiven yapmışlar” başlıklı haberle ilgili suç duyurusunda bulunmuş, Beykoz Cumhuriyet Savcılığı takipsizlik kararı vermişti.

Haber Merkezi