Beykoz Belediyesi Beşiktaş’a ikinci şokunu yaşattı

  • 0
  • 4913
Beykoz Belediyesi Beşiktaş’a ikinci şokunu yaşattı
Beykoz Belediyesi Beşiktaş’a ikinci şokunu yaşattı
Beykoz Belediyesi Beşiktaş’a ikinci şokunu yaşattı
Beykoz Belediyesi Beşiktaş’a ikinci şokunu yaşattı

Beykoz Belediyesi, hentbol'da şampiyonluklara ambargo koyan Beşikta’a ikinci şokunu yaşattı

THF Erkekler Hentbol Süper Liginde Şampiyonluk hesapları yapan Beykoz Belediyesi GSK Hentbol Takımı Hentbol'da Şampiyonluklara ambargo koyan 1O yıldır evinde mağlubiyet yaşamayan Beşiktaş Aygaz takımına son iki sezonda ikinci iç saha mağlubiyeti yaşattı. 

Boğaziçi ekibinde takımın tek yabancısı olan Yurıı Babenkov, Kaptan Ümit Kırkayak Sakatlıkları nedeni ile maçta forma giyemezken, sezon başında ameliyat olan Emre Bakır ve Fatih Ateş müsabakayı tribünden takip etti. Hafta içinde maç için son kez kendini deneyen sakatlığı bulunan isimlerden Ozan Erdoğan, ağrılarına karşın takımdaki eksik oyuncu sayısı nedeni ile forma giydi.

Bu kadar eksik kadroya karşın rakibi ile kıyasıya bir mücadele yaşayan ve de yaşatan Boğaziçi Ekibi maçtan 26-25 galip ayrılırken, soyunma odasında galibiyeti doyasıya kutlarken, maç sonunda Beykoz'daki tesislere döndüğünde ise Altyapı Takım sporcu ve velilerinin meşaleli, konfeti patlamalı kutlama sürpriz ile karşılaştı.

Müsabakada ilk gol ev sahibi ekibin deneyimli ismi Ramazan Döne ile gelirken konuk takımda ilk golü ve beraberliği getiren isim Yakup Yaşar Simsar idi 1-1. Beykoz Belediyesi GSK Takımında Kaleci Yağız Öksüzcük Ramazan Döne'nin 7 metre atışını kurtarırken , karşı atakta bu kez kazanılan 7 Metre atışında Boğaziçi Ekibi Samet Kanberoğlu ile maçta ilk kez öne geçti 2-1. Maçta sonraki bölümlerde 4-4, ve 7-7 ile geçen beraberlik anları arasında Beşiktaş Aygaz Takımında gelişen bir atakta Austrıs Tumınskis'in dizi dönerken acı ile kıvranan yetenekli oyuncu ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Beykoz Belediyesi GSK Takımı ilk yarının ortalarından itibaren maça ağırlığını koyarken 20.Dakikada 12-9 ile 3 farklı üstünlük yakaladı. Beşiktaş Aygaz Takımında Mehmet Demirezen'in kaydettiği goller durumu değiştiremezken ilk yarıda son gol Gökay Bilim ile ev sahibi takımdan gelmesine karşın Beykoz Belediyesi GSK Takımı ilk yarıyı 14-13 önde kapattı.

İkinci yarıda ilk gol Beykoz Belediyesi GSK Takımından Yakup Yaşar Simsar ile gelirken buna karşın Beşiktaş Aygaz ilk golünü Harun ile buldu 15-14. Beykoz temsilcisi Samet Kanberoğlu ile goller bulurken 37.Dakikaya gelindiğinde fark 18-15 ile üçe çıktı. Beşiktaş Aygaz adına gelişen atakta oluşan karambolde yerde kalan Beykoz Belediyespor Takımın iki sporcusu ile Harun Hacıoğlu yerde iken Hacıoğlu'nun tekme savurması sonrasında ortam karıştı gerilimli anlar sonrasında Harun ve Kaleci Yağız ikişer dakika cezası aldılar. Pozisyonun ardından Beykoz Belediyespor atağında Ömer Faruk Güldan alkışlanacak bir aşırtma ile topu ağlarla buluşturunca 38.Dakikada fark 20-15 ile  sayıya kadar çıktı.

Beşiktaş Aygaz Kalecisi Taner Günay'ın yaptığı kurtarış sonrasında Yakup Yaşar'ın dış şutunun üstten auta çıkması ve Çağlayan'ın 2 Dakika cezası almasından sonra Beşiktaş Aygaz umutlanırken Mehmet ve Genco'nun üst üste golleri sonrasında fark 20-19 ile tek gole kadar indi. Cemal Kütahya'nın iki golüne Genco ve Mehmet ile karşılık veren ev sahibi takım Tahir İlkbahar'ın 2 dakika cezası sonrasında yeniden umutlandı. 

Bu andan sonra maçta bir ya da iki farklı Beykoz Belediyesi GSK üstünlükleri ile geçen dakikalarda Beşiktaş Aygaz Takımı bir kez dahi beraberliği yakalayamadı. Maçta son gol ev sahibi takımdan Harun ile gelirken Yakup Yaşar'ın karşı atakta düşürülmesi sonrasında kazanılan 7 metre atışında Samet Kanberoğlu'nun atışını Kaleci Burak Turan kurtardı.

Kalan saniyelerde atağa çıkan Beşiktaş Aygaz takımı karşısında sağlam bir savunma yapan Beykoz Belediyesi GSK Takımı rakibine beklediği gol şansını tanımayınca maçtan 26-25 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Salon: Süleyman Saba Spor Salonu

Hakemler: Yunus Tokmak-Serdar Özen

Beşiktaş Aygaz: Taner Günay 1 (Burak Turan-Mirhan Kasarcı), Harun Hacıoğlu 2, Hugo De Lima 4, Fatih Çalkamış 1, Ozan Arifoğlu 1, Genco İlanç 2, Mehmet Demirezen , Görkem Biçer 3, Ramazan Döne 2, Austris Tumınskıs 1, Gökay Bilim 4, Berat Bilal Çebi

Antrenör: Müfit Arım

Beykoz Belediyesi GSK: Yağız Öksüzcük (Mehmet Emre-Murat Varlı), Çağlayan Öztürk 2, Samet Kanberoğlu 9, Yakup Yaşar Simsar 9, Ömer Faruk Güldal 2, Cemal Kütahya 5, Musa Günerler, Ozan Erdoğan, Tahir İlkbahar, Salih Uludağ ( Yurıı Babenvov-Ümi Kırkayak-Adem Orhun Kömürcü-Ali Mercan )

Antrenör: Mesut Ilgın

2 Dakika Cezalılar: Fatih, Ozan Arifoğlu, Genco, Görkem / Yağız, Ozan Erdoğan, Ömer Faruk, Cemal, Çağlayan (2), Tahir

Kırmızı Kart: Mehmet Demirezen

Sarı Kartlar: Fatih, Genco / Yakup Yaşar, Cemal

İlk Yarı: 14-13 (Beykoz Belediyesi GSK)

Spor Servisi

Özgü Namal, o günden sonra Beykoz'da görüldü
Önceki Özgü Namal, o günden sonra Beykoz'da görüldü
İBB'de yetki alındı Beykoz'da adım atılmadı
Sonraki İBB'de yetki alındı Beykoz'da adım atılmadı