Saadettin KILIÇ
  • 18/10/2021 Son günceleme: 18/10/2021 19:02
  • 3.977

Bu nasıl bir belediyeciliktir?

Bir sabah kalkıyorsunuz evinizin önünde devasa araçlar asfalt döküyorlar,  eski alışkanlıklarınla “güzel olur” diye iç geçiriyorsun ama çalışanların başlarında ne bir mühendis, ne de kendini tanıtan bir uzman yetkili var. Sanki babalarının sokaklarına istedikleri gibi kat kat asfaltı döküyor,  çekip gidiyorlar.

Nedir bu rezillik? Asfalt üstüne asfalt, normal yollar pek yok yerde yarım hatta bir metreden daha fazla yükselmiş durumda asfalt yüksekte, evler alçakta kalıyor ve basit bir yağmurda herkes bahçesindeki sularla didişiyor. Böyle dökeceksiniz asfalt, masfalt dökmeyin efendiler, istemiyoruz.

Ne yazık ki; ilçemizde bu işin en hilelisini ilk başlatan da AK Parti eski Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’dür. Güya Sultaniye Caddesinin tamamını Arnavut taşlarıyla döşeyerek toprağın nefes almasını sağlayacağını sanmıştık.

Oysa daha önce atılmış kat kat asfaltı hiç sökmeden Arnavut taşlarını asfalt üzerine yapmıştı…  Kanıt orada kat kat yükselen asfaltın altında hala yatıyor… Belli ki derdi çevrebilim (ekoloji) falan değil müteahhitlere ödeyeceği ihale miktarıymış…

Allah daha çok versin, daha versin, bol versin ille de helal versin ama ondan önceki, ondan daha zengin belediye başkanlarına göre şimdi nasıl olduysa özel villalar, özel arabalarıyla maddi durumu en görkemli, en zenginler filminde oynuyor?

Gümüşsuyu Mahallesi Sabır Çıkmazı sokağımız adına Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’dan apaçık talep ediyorum, asfalt dökülecek yerlerde asfalt varsa toprağa kadar kazıtılıp sonra dökün ve sokağımızı da normale dönüştürün.

Ayrıca yıllardır Şehitlik Çıkmazı Sokağı olan adresimizi neden Sabır Sokağı yaptığını da niyet okuyarak değil kararı alanların cevaplandırmasını bekliyorum. Size ne sokağımızdan? adını değiştirirken bize sordunuz mu?

Siz demokrasiyi bayağı unutmuşsunuz, Beykoz Çayırı iyi veya kötü daha çok yeşil alan olacakmış projesi, iyi güzel de Beykoz Halkı Başçavuş mu? Niye önce Beykozlulara sorup, paylaşmıyor “biz yaptık olur, bitere” dayatıyorsunuz?

Sorsaydınız, belki sizden daha iyi düşünen bir Beykozludan fikir alsaydınız ve gerçekten icraat ve söylemlerinizle demokrat olsaydınız kötü mü veya zor mu olurdu?

Bir aceleniz mi var Ak Parti?

Hem dünyanın parası tekrar tekrar sokaklara döküyor hem de sokak sakinlerinin huzurunu kaçırıyorsunuz, yapmayın kardeşim bu şekilde asfalt dökülmesini istemiyoruz…

Her asfalt dökümünüzde size göre bahçe, size göre zemin ve duygu ayarlaması yapmaktan bıktık.

Talebimi yineliyorum Beykoz Belediye Başkanlığı olarak lütfen bunca zaman döktüğünüz bütün asfaltları tek tek kazıyın asfalt mezarlığınızı geri alın.

Asfalt mezarlığında değil, eski anılarımız ve ölçülerimizle yaşamak istiyoruz…

Lütfen…

 

 

Yazarın Yazıları