Beykoz Belediyesi Ankara’dan galibiyetle döndü

  • 06.12.2020 18:00
  • Güncelleme: 06.12.2020 18:03
  • Okunma: 4125 kez
  • Yorum: 0
THF Erkekler Hentbol Süper Liginde 8. hafta müsabakalarından birinin adresi Ankara Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonuydu.
Beykoz Belediyesi Ankara’dan galibiyetle döndü

Ligin iddialı takımlarından olan Beykoz Belediyesi Hentbol Takımı, ligin yeni takımlarından olan Ümitköy İmam Hatip Lisesi - Başkent Akademi ile karşı karşıya geldi.

Karşılaşmayı Beykoz Belediyesi 34-26 kazandı.

Beykoz Belediyesi GSK Takımında Sakatlığı nedeni ile Ümit Kırkayak kadroda yerini alamazken, geçen hafta ilk kez lig maçında forma giyip birer gol kaydeden Ali Mercan ile Orhun Adem Kömürcü ikinci kez maçta forma giyerlerken yine birer gole imza attılar.

Beykoz Belediyesi GSK Takımda Ligde Gol Krallığı yarışında ilk sırada yer alan Samet Kanberoğlu attığı 11 gol ile iddialı olduğunu bir kez daha gösterip bu maçta takımının en skorer ismi oldu. Çarşamba günü Spor-Toto ile son derece önemli bir maça çıkacak olan Boğaziçi Ekibinde hafif sakatlıkları süren bazı isimlere Teknik Kadro Ümitköy İHL maçında sınırlı dakika oyunda yer verdiler.

Öte yandan müsabakada başarılı bir performans çizen Musa Günerler bir pozisyon sonunda aldığı darbe sonunda dudağının patlaması nedeni ile oyundan çıkıp hastaneye götürülürken patlayan dudağına dikiş atıldı.

Salon: Ankara Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu

Hakemler: Murat Çelik - Cengiz Ömer

Ümitköy İHL Başkent Akademi: Yasin Kurnaz (Ömer Mete Altınkök - İzzet Doğan), Yaşar Özdirik 3, Şenol Uğuz 6, Taha Berk Başakın 3, Mücahit Özalp 3, Fatih Köse 2, Emre Yeniçeri, Kadir Arı 4, Barış Üregen, Cavit Eyövge, Alihan Bayraktar, Muhiddin Anıl İyice, Berk Özköktem 2, Ali Satılmış 1, Abdullah Develi 2

Antrenör: Orhan İlerisoy

Beykoz Belediyesi GSK: Yağız Öksüzcük (Mehmet Emre - Murat Varlı), Ömer Faruk Güldal 3, Yurıı Babenkov 3, Ozan Erdoğan, Çağlayan Öztürk 5, Samet Kanberoğlu 11, Yakup Yaşar Simsar 2, Musa Günerler 3, Salih Uludağ 1, Tahir İlkbahar 3, Emre Bakır , Adem Orhun Kömürcü 1, Ali Mercan 1, Cemal Kütahya 1

Antrenör: Mesut Ilgın

İlk Devre: 19 - 14 (Beykoz Belediyesi GSK)

2 Dakika Cezalılar: Emre Yeniçeri, Abdullah Develi (Ümitköy İHL), Cemal Kütahya (2), Salih Uludağ (2), Yurıı Babankov (Beykoz Belediyesi GSK)

Sarı Kartlar: Muhiddin Anıl İyice, Fatih Köse (Ümitköy İHL), Ömer Faruk Güldal ( Beykoz Belediyesi GSK)

7 Metre Atışları: Ümitköy İHL (3 Gol), Beykoz Belediyesi GSK (5 Gol)

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Hentbol