Beykoz Belediyesi amatör kulüplere ne kadar destek sağladı?

  • 08.12.2021 20:57
  • Güncelleme: 08.12.2021 21:02
  • Okunma: 1883 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Meclisi Aralık ayı oturumları tamamlarken, 2021 yılın son oturumunu da yaptı. Mecliste ana günden Beykoz amatör spor kulüplerine yapılan yardımlardı.
Beykoz Belediyesi amatör kulüplere ne kadar destek sağladı?

BİSK’in yapmış olduğu basın açıklamasında Beykoz Belediyesi’nin sportif çalışmalarını “ne katkısı var’ diyerek sorgulaması ve başkandan randevu alamadıklarını öne sürmesi camiada konuşulan konular arasında yer almıştı. Ardından Başkan Murat Aydın, BİSK’in kendilerinden her hangi bir randevu talebi olmadığını açıklamıştı.

Beykoz Belediyesi Meclisi’nin Aralık ayı son oturumunda ise AK Parti Meclis üyesi Furkan Çeliker, Beykoz’da amatör spor kulüplerine yapılan yardımları tüm detayları ile birlikte açıkladı.

Çeliker, “Beykoz Belediye Başkanının spora ve sporcuya her zaman katkı sağladığını kaydederek, Beykoz’un bir spor kenti haline geldiğini, kanodan okçuluğa 14 branşta sporcular yetiştirildiğini belirtti.

Furkan Çeliker şöyle devam etti: Beykoz Belediyesi olarak 2019- 2020 sezonunda mücadele eden tüm takımlarımıza müsabakalar için 122 araç tahsisi yapılmıştır. Şu anda devam eden 2021-2022 sezonunda ise şimdiye kadar 29 araç tahsisi yapılmış olup desteklerimiz bu haftadan itibaren de devam edecektir.”

Beykoz Belediyesi’nden kulüplere 449 bin TL nakit desteği verildi

"Beykoz Belediyesi olarak pandemi dönemi olmasına rağmen 04.08.2020 tarihinde 22 kulübümüze 449 bin TL tutarında nakdi yardım yapılmıştır. Sadece pandemi döneminde sahaların ve liglerin kapalı olmasından dolayı, tamamen pandemi koşullarından maddi yardım yapılmamıştır. Özellikle belirtmemiz gerekir ki Beykoz Belediyesi her sene ligi tamamlamış olan ve alt yapılarını kuran bütün spor kulüplerine maddi yardım yapmaktadır.

Elektrik fatura abonesi Beykoz Belediyesi ödemeleri yapıyor

Furkan Çeliker, Beykoz Belediyesi bünyesinde bulunan Yenimahalle, Akbaba, Dereseki, Kaynarca, Soğuksu, Paşamandıra, Cumhuriyetköy, Mahmutşefketpaşa, Öğümce ve İshaklı'da bulunan halı sahalarının elektrik ve su aboneliklerinin de belediyenin üzerinde olduğunu aktardı.

Bakım onarımlar devam ediyor

Kulüplere bakım ve onarım desteğine ilişkin konuşan Çeliker, "Rüzgarlıbahçe, Paşabahçe ve Kavacık ile başlayan bakım ve onarım işleri yine Gümüşsuyu, Poyrazköy, Çavuşbaşı, Ortaçeşme Spor Kulüpleri ile devam edecek olup gençlerimizin kullandığı Akbaba ve Dereseki basket sahasına bakımı ve tadilatı yapılacaktır." dedi. 

Kulüplere ne kadar malzeme desteği verildi?

Beykoz, Cumhuriyetköy, Örnekköy, Gümüşsuyu, Kaynarca, Soğuksu, Paşamandıra, Rüzgarlıbahçe, Yenimahalle'sindeki kulüplere futbol topu ve antrenman yeleği gibi malzemeleri yardımlarda bulunulduğunu ve ilçedeki tek Kadın Futbol Takımı olan Rüzgarlıbahçe Kadın Futbol Takımı'nın tamamına da eşofman desteği sağlandığı söylendi.

Beykoz Belediyesi’nin sportif çalışmaları

Ayrıca, 2021 yılında Yaz Spor Eğitimleri kapsamında 6- 14 yaş grubu toplam 2 bin 100 gence 12 branşta eğitim verildiği ve aileleriyle birlikte Beykoz Stadı'nda görkemli bir kapanış töreni yapıldığını aktaran Çeliker "Ali Bahadır Mesire Alanı Mete Gazoz Okçuluk tesislerinde 6 bin vatandaşımıza ok atma eğitimi verilerek etkinliği yapıldı. Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi’nde hafta sonları 4 bin yetişkin Beykozlu vatandaşımıza kano eğitimi verilerek boğazda kano keyfi yaşattık." dedi.

Beykoz Belediyesi’nin desteği sürecek

Çeliker, "Beykoz Belediyesi olarak kulüplerden gelen talep ve isteklerini şimdiye kadar kırmadığımızı bundan sonra da önceliğimiz alt yapılar olmak kaydıyla tüm kulüplerimize, spora ve sporculara olan desteğimiz her daim devam edeceğini belirtmek isteriz." dedi.

Haber Merkezi