Beykoz Belediyesi Adana Yarı Maratonda ikinci oldu

  • Güncelleme: 12.01.2021 09:57
  • Okunma: 1263 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü başarı halkasına bir yenisini bu kez atletizmle ekledi.
Beykoz Belediyesi Adana Yarı Maratonda ikinci oldu

Hafta sonunda Adana'da gerçekleşen ve bu sene 11. düzenlenen Adana Kurtuluş Yarı Maratonuna katılım sağlayan Beykoz Belediyesi GSK Atletizm Takımı sporcuları büyük bir başarıya imza atarak 2.oldu.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübünün bu dönem aktif hale getirdiği ve hem spora yeni başlayanlar için açmış olduğu Atletizm Okulunun yanı sıra yarışmacı takım da kurulmuş idi. Bu kapsamda Asım Çetin'in Antrenörlüğünü yaptığı Beykoz Belediyesi GSK Atletleri katılmış oldukları ilk resmi yarıştan alnının akı ile ayrılmış oldu.

Beykoz Belediyesi GSK Atletizm Takım Teknik Menajeri Oğuzhan Yılmaz yaptığı açıklamada, ilk kez katılım sağlanan bir yarıştan başarı ile çıkmalarından dolayı son derece mutlu olduklarını ifade ederken, bu başarıyı Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'a hediye ettiklerini söyledi.

Oğuzhan Yılmaz Atletizm Takımının çalışmaları hakkında vermiş olduğu bilgide şu ifadelerde bulundu...

"Beykoz İlçesi Atletizm Sporu için uygun alan ve şartları bünyesinde barındıran bir ilçe. İfade etmeye çalıştığım gibi biz çok yeni bir takımız. Sporcu kadromuzda gerçekten de başarılı isimler bulunmakta. İlk sınavımız için hafta sonunda Adana'da idik. Adana'nın Atletizm Sporundaki en prestijli yarışı anlamı da taşıyan Adana Kurtuluş Yarı Maratonuna Abdullah Tuğluk, Bekirhan Kabadayı ve Aykut Taşdemir'den oluşan bir kadro ile katıldık. Güzel bir mücadele yaşadık. Sonuçta İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atletizm Takımı Yarı Maratonu ilk sırada tamamlayıp şampiyon olarak tamamlarken biz takım olarak ikinci sırayı elde ettik. Üçüncü de yine İstanbul'dan bir takım olan Beştelsizspor oldu. Bu branşta Kulübümüze sezonun ilk başarısını getirdiğimiz içinde de gururluyuz "

Beykoz Belediyesi Atletizm Takımı olarak bundan sonra tüm yarışlara katılım sağlama düşüncesinde olduklarının altını çizen Oğuzhan Yılmaz yeni hedeflerinin Şubat Ayında düzenlenecek Trabzon Yarı Maratonu olduğunu söyledi...

"Trabzon Yarı Maratonu her sene Uluslararası Katılım ile yapılan ülkemizde markalaşmış bir maraton olma özelliğine de sahip. 21. Kilometrelik parkur bu sene de oldukça çekişmeye sahne olacak. Adana Yarı Maratonunda bu sene Pandemi süreci nedeni ile Türkiye'de yaşayanlar katılım sağlamıştı. Trabzon'da ise değişik uluslardan katılımcılar olacak gibi. 21 Şubat'ta yapılacak yarı maratona takım halinde katılacağız. Hazırlıklarım devam etmekte. İnşallah buradan da bir derece ile ayrılmak istiyoruz. "

Spor Servisi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Atletizm