Beykoz Belediyesi 50 bin Aşure dağıtacak

  • 11.10.2016 20:29
  • Güncelleme: 11.10.2016 20:31
  • Okunma: 5901 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle ilçenin farklı noktalarında 50 bin vatandaşa Aşure ikram edecek.
Beykoz Belediyesi 50 bin Aşure dağıtacak

Beykoz Merkez Camisi’nde kılınan öğle namazının ardından yapılan aşure programına katılan Başkan Yardımcıları M. Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Mahmut Gülbasar, Salim Öztürk, Başkan danışmanları, Meclis üyeleri; ilçe sakinlerine aşure ikramı yaptılar.

Değişik lezzet ve malzemelerin bir arada bulunması dolayısıyla bolluk ve bereket simgesi sayılan aşureler, ilçede kurulan 5 değişik noktada vatandaşlara ikram ediliyor.

Aşure Dağıtım Programında ilk gün, Beykoz Merkez Camisi ve Meydanı, Paşabahçe Camisi ve Meydanı, Ortaçeşme Camisi ve Meydanı, Hasan Yavuz Camisi ve Meydanı ve Hz.Yuşa Camisi’nde yapıldı.

Başkan Çelikbilek: "Birlik ve beraberliğe vurgu yapmak istedik"

Aşure geleneğinin yaşatılması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Muharrem Ayı’nda yaşadığımız bu güzel gün bize farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini hatırlatıyor, bu nedenle bugünün anlamı bizim için farklıdır. Vatandaşlarımıza aşure ikram ederek, hoşgörüye, birlik ve beraberliğe vurgu yapmak istedik. Hicri Yılınızı tebrik eder, Muharrem Ayı’nın sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını dilerim.” dedi.

Vatandaşlara ikram edilen aşurelerden almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu. 10 Gün boyunca ilçemizin çeşitli mahallelerinde gerçekleştirilecek dağıtımda toplamda 50.000 kişilik aşure dağıtımı yapılacak.

Haber Merkezi
WhatsApp İhbar Hattı: 0 (541) 464 66 73

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz