Son Dakika

Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?

  • 3
  • 10799
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?
Beykoz Belediyesi 32 yıl sonra neyi değiştiriyor?

Beykoz Belediye Meclisi'nin Eylül ayı son oturumuna Çelikbilek damga vurdu. Oturumda Beykoz’un 32 yıllık logosunun değişim kararı alındı.

Beykoz Belediye Meclisi'nin Eylül ayı son oturumuna Çelikbilek damga vurdu. Oturumda Beykoz’un 32 yıllık logosunun değişim kararı alındı.

İlk iki oturumu hayli gergin geçen Beykoz Belediye Meclisi'nin Eylül ayı 3. ve son oturumuna Başkan Yücel Çelikbilek damgasını vurdu. Gündemde olmayan müdürlük tekliflerinin yine 'teklif-karar' olarak geldiği Meclis'te CHP Grubu önce 'Hayır' dedi, ardından karar değiştirdi. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in uzlaşmacı tavrı ve yumuşak üslubu nedeniyle CHP grubu ‘ret’ kararından dönerken, bu sırada Meclis’te ilginç diyaloglar da yaşandı. Başkan Yücel Çelikbilek, "Arkadaşlar, her teklif-kararın arkasında bir şey aramayın! İlle de kötü bir şey olacak diye düşünmeyin!" derken, CHP'liler de "Siz de zorunlu olmadıkça teklif-karar ile Meclis'e gelmeyin!" dedi. Başkan Çelikbilek, CHP'nin isteğine olumlu yaklaşınca ve teklif-kararlar hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapınca, CHP yeniden oylama talep etti ve tüm teklif-kararlar 'oybirliğiyle' Meclis'ten geçti.

32 yıllık logo değişiyor

AK Parti tarafından getirilen teklif-kararlardan birisi de Beykoz Belediyesi'ne ait 32 yıllık logonun değişimiydi. Oybirliğiyle geçen karara göre, Beykoz Belediyesi'nin 'kalkan balığı' olan yeşil-mavi logosu, ülke çapında gerçekleştirilecek bir yarışma ve bunun sonucunda yenisiyle değiştirilecek. Söz konusu yeni logo, Beykoz'u anlatan estetik bir görünümde olacak.

‘CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel, teklif-kararlara neden ‘Hayır’ dediklerini açıkladı’

Beykoz Belediye Meclisi'nde gerçekleştirilen Eylül Olağan toplantısının 3.'sü bugün gerçekleştirildi. Hem AK Parti hem de CHP'li Üyelerin 'eksiksiz' olarak katıldığı toplantıya bir önceki tutanağın oylamasıyla başlandı. Başkan Çelikbilek, gündeme geçmeden önce bir önceki Meclis toplantısına gelirken kaza geçiren CHP'li Meclis Üyesi Mehmet Gürel'e "Geçmiş olsun" dedi. Daha sonra geçilen gündemde ise önce AK Parti'nin önerisi olan ve gündemde olmayan teklifler okundu. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, gündemde olmayan tekliflerin 'teklif-karar' usulüyle görüşüleceğini söyleyince, CHP Grubu'ndan itirazlar geldi. Söz isteyerek bir konuşma yapan Grup Başkanvekili Gülay Demirel, teklif-karar olarak gelen tekliflere, prensip gereği 'Hayır' dediklerini anlattı. Daha önce görüşülecek konuyu bilmeleri ve hatta komisyonlarda incelemeye tutulmaları halinde, tekliflere katkı da sunabileceklerini ifade eden Gülay Demirel'e Aydın Düzgün ve Hakkı Emanet de söz alarak, destek verdi. Meclis ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise gelen tüm teklif-kararların altında bir şey aranmaması gerektiğini ifade ederek, 3 öneri hakkında da geniş bir bilgi verdi.

‘Belediye ve Meclis Başkanı Yücel Çelikbilek, teklif-kararların 3’ünü de ayrıntılı bir şekilde anlattı’

Söze ilk teklif-kararla başlayan Yücel Çelikbilek, Tokatköy'de 'ikili öğretim' olmaması için Beykoz İmam Hatip Ortaokulu'nun yapımıyla ilgili olan teklifi anlattı. Sözkonusu Ortaokulun, zaten öğrenim görülen okulun yanı başında yapılacağını dile getiren Çelikbilek, bu konuda zaman kaybı yaşanmaması için teklif-kararın yapıldığını anlattı. Komisyonlarda görüşülmesi halinde ve bir olasılıkla görüşmelerin uzaması durumunda, okul inşaatına başlanacağının gecikeceğini vurgulayan Yücel Çelikbilek, daha önce alınan Meclis kararlarında da zaten bu konuyla ilgili olarak "Evet" oyu verildiğine dikkat çekti. Bir diğer teklif-karar olan Kardeş Şehir Hilvan'a (Şanlıurfa) Kadın Taziye Evi yapımı konusunda da bilgi veren Başkan Çelikbilek, bu yerin tamamlanması sonrasında CHP'li Meclis Üyeleri'yle de birlikte Hilvan'a bir gezi yapılabileceğinin altını çizdi. Son teklif-karar olan Beykoz Belediyesi'nin logo değişimiyle ilgili olarak da bilgi aktaran Belediye ve Meclis Başkanı Yücel Çelikbilek, ülke çapında bir yarışma düzenleneceğini ve Beykoz'u figürüyle, rengiyle, tasarımıyla daha iyi anlatan bir eser belirlenmesini hedeflediklerini söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in açıklamalarının ardından CHP Grubu ikna oldu ve tüm teklif-kararlar yeniden oylandı. CHP Grubu'nun bu kez 'eksiksiz' bir biçimde EVET demesiyle kararlar 'oybirliğiyle' geçerken, gündeme geçildi. Gündemdeki 7 raporun 6'sı için de yine CHP Grubu 'EVET' oyu verdi ve tüm raporlar, oy birliğiyle kabul edildi. Bu sırada İmar Planı ile ilgili olarak İmar Komisyonu Raporu'na CHP'li Üyeler Mehmet Gürel ve Aydın Düzgün 'ret' oyu verdi ancak diğer CHP'liler rapora 'Evet' dedi. Böylece 5. rapor oy çokluğuyla ancak diğer 6 rapor 'oybirliğiyle' Meclis'ten geçti.

Aydın Düzgün: “Başkanım, bu sıralar tansiyonunuzun yükselmesi normal…”

Başkan Çelikbilek: “Bizim 13 yılda bir kez yükseliyor ama siz hep tansiyonunuz yukarıda geziyorsunuz…”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise neşeli bir şekilde başlayan Meclis'te esprileriyle ve uyumlu tavırlarıyla dikkat çekti. Meclis'in başlangıcında, bir önceki toplantıda Muharrem Kaşıtoğlu'na yüklenen CHP'li Süleyman Kılıç'a takılan Başkan Çelikbilek, "Biliyor musunuz, Süleyman bu Meclis'in en yakışıklı Üyesi" dedi. Toplantının ilerleyen saatlerinde ise bu kez CHP'li Aydın Düzgün ile 'ikili diyaloga' girişen Başkan Yücel Çelikbilek, bir süre Aydın Düzgün ile atıştı. Yücel Çelikbilek ve Aydın Düzgün'ün 'ikili diyalogları' hem AK Partili hem de CHP'li Üyelerce tebessümle karşılanırken, Meclis'in ağır ve kasvetli ortamı da bir anda dağılmış oldu. "Tansiyonum hep 13'tü ama bugün ölçtürdüm 15'e çıkmış" diyen Başkan Çelikbilek'e Aydın Düzgün, "Başkanım... Bugünlerde tansiyonunuzun yükselmesi normal..." diyerek, laf attı. Başkan Çelikbilek ise Aydın Düzgün'e yanıt olarak, "Aydın, benim tansiyonum 13 yılda bir kez yükseliyor; siz ise hep tansiyonu yüksek dolaşıyorsunuz..." deyince, salonda gülüşmeler başladı.

‘Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, oturumu kapatıp CHP Grubu’yla bir süre sohbet etti’

Meclis'in sonunda ise oturumu kapatan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bir süre CHP Grubu'yla sohbet etti. Alınan tüm kararların Beykozlunun lehine ve faydasına olduğunu söyleyen Başkan Çelikbilek, bu sırada hem Başkan olarak hem de Beykoz Belediyesi olarak yaşadıkları sıkıntıları ve tespitlerini dile getirdi. Hemen herkesin kendisinden gelip 'iş' istediğini söyleyen Başkan Çelikbilek, Belediye'nin bir kapasitesi olduğunu ve ilçede yaşayan 250 bin kişiye de iş veremeyeceklerini kaydetti ve şöyle dedi:

"Ne olur, bir gün olsun gelin ve bizim Perşembe günleri gerçekleştirdiğimiz Randevusuz Halk Günü'ne bir katılın... Orada söylenilenleri, Beykozluların isteklerini bir dinleyin... Biz Kariyer Merkezi ile Belediye olarak 10 bin kişinin iş sahibi olmasına aracılık ettik. Ancak çeşitli sorunlar da karşımıza çıkıyor. Mesela 'asgari ücret' ile işe girmek istemeyenler oluyor. İş beğenmeyenler oluyor. İçlerinde haklı olanı da var, haksız olanı da var... Ancak bir gerçek de var: Beykozlu, fabrikaların olduğu zamandan bu yana burada olmaya alışmış. Yani uzakta bir yere gidip çalışamıyor. Beykoz'da çalışmak istiyor. Birkaç vesait değiştirip de işe gitmek istemiyor".

Haber Merkezi

Tarihten ders almak
Önceki Tarihten ders almak
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (3 Yorum)

Mesut (8 yıl önce)

Tokatköy imar durumu ne zaman belli olacak ? yüzlerce insanın gözü kulağı bu bölgelerde... insanlar ne arsa aıyor ne de arsa satabiliyor, ev de yapamıyor. en kısa zamanda tokatköyün imarının çözülmesi dileğiyle....

beykoz gerçekleri (8 yıl önce)

Bir anda Beykoz bir rant bölgesi, büyük inşaat firmalarının göz bebeği oluverdi. Evet bölge halkı ekonomik açıdan elde ettikleri kazanımlar için şuan geçici bir sarhoşluk yaşıyor; fakat bunun beş yıl sonrası büyük problemlerin yaşanacağı,çıkmazlarla dolu bir dönemin başlangıcı olacak. Neden bu konu başlığında bu yazıları yazıyorum sorusuna gelince, çok hızlı bir şekilde Beykoz'un demografik yapısı değişecek. Beykoz da Beykozlu vatandaş filan kalmayacak. Süreci yürütemeyen, vatandaşını bilinçlendirmeyen yönetim bunun da farkında aslında. Şimdi Beykoz'a yeni insanlar, yeni yüzler tabiri caiz ise godomanlar ilçesi olmayı yakıştıranlar logoyu neden değiştirmesin. Yeni Beykoz için yeni bir logo. Madem konusu açıldı, sizi tarihte unutmasın diye benim tavsiyem Belediyenin ismini de değiştirin Çelikbilek Belediyesi oluversin ne çıkar. Zira aile şirketlerinin isim prensibi genel de bu yöndedir. Beykoz'da artık misafir olan hemşehrilerime saygılarımla.... Şunu da belirteyim ben Ak Partili bir vatandaşım. Recep Tayyip Erdoğan ve onun davasına gönül ve baş koymuş biriyim.

Hasan Tas (8 yıl önce)

Haberin basligina bakan cok ciddi birsey var sanir. Bu belediye logo degistirmek, sokak ismi degistirmek, ipe sapa gelmez yerle kardes sehir olusturmaktan baska ne yapar? Meclis gundemlerine bakin son 1 sene icindeki yapilan icraar "sifir." Acaba Beykoz'un baska sorunu kalmadi mi ki milletin parasini bos islere vakit ayirarak carcur ediyorsununuz? Imar yolsuzluklari, ruhsat islemlerindeki donen rusvetler, imar planlari, yol, yesil alan gibi Beykoz'un acil cozulmesi gereken sorunlar varken gostermelik islerle milleti yormayin.

Yorum Yaz