Siyaset

Beykoz Belediyesi 2017 değerlendirme toplantısı yapıldı

Beykoz Belediyesi 2017 değerlendirme toplantısı yapıldı
10.02.2018 13:58
| | |
8025

Foto galeri

Beykoz Belediyesi’nin 2017 yılı değerlendirme toplantısı Kavacık Limak Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya iktidar ve muhalefet ilçe başkanları da katıldı.

Limak Eurasi Otel’de gerçekleştirilen ve gün boyu devam eden toplantıya Başkan Çelikbilek’in CHP Beykoz İlçe Başkanı ve Meclis Üyesi Aydın Düzgün’e verdiği, “Aydın sabret, nasıl İlçe Başkanlığı’nda sana destek verdiysek, sahip çıktıysak, seni yanımıza da alacağız” ifadeleri damga vurdu.

Çelikbilek’in bu cevabı katılımcıların bir kısmı tarafından alkışlanırken, bir kısmı ise CHP İlçe Başkanı Düzgün’e tepki gösterdi.

Beykoz Belediyesi’nin 2017 yılı çalışm​​alarının değerlendirildiği toplantıya Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve yardımcıları, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Beykoz Belediyesi’nin Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri, muhtarlar ve basın mensupları hazır bulundu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Beykoz Belediyesi'nin 2017 Değerlendirme Toplantısı'nı  takip eden siyasi isimler oldu. 

Programın açılış konuşmasını Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yaptı.

“İyi ki Türkiye var, mazlumlara sahip çıkan Türkiye..”

Çelikbilek, Türkiye’nin mazlumların umudu olduğuna işaret ederek, “Geçen sene bu zamanlarda yine sizinle beraber buradaydık. Bir yılı geride bıraktık. Ülkemizin tamamında sevinçli olduğumuz günlerin hüzünlü olduğu günlerden daha fazla olması lazımdır. Dünya bir yana bizim ülkemiz bir yanadır. Mazlumların gülmesi, zalim olanlarında rahatsız olması gereklidir. Türkiye’nin güçlülüğüne AB rahatsız, ABD rahatsız, hepsi rahatsızlar. İyi ki Türkiye var. Olmasaydı yeryüzünde zulüm daha fazla olacaktı. Bugün mazlumlara ve mağdurlara sahip çıkan bir Türkiye var” dedi.

“2019 itibariyle mecliste 37 kişi olacağız”

2017 Yılının Beykoz Belediyesi olarak görülen fırsatları halkın lehine çevrildiği bir yıl olduğunu söyleyen Başkan Çelikbilek, “Bunu pek çok defa halk meclislerinde de dile getirdik. 310 km² bir alandayız. Şu anda 251 bin hemşerimiz var bizim. Bu şunu getirdi. 2019 yılında 37 meclis üyesiyle çalışacağız. Tabi şu anda meclis üyesi olan arkadaşlarımız kaç tanesi devam edecek, bunu bilemeyiz. Yeni gelen arkadaşlarımız 37 kişi gelecektir. Siyasetimize bu daha da zenginlik katacaktır. 2019 çok bereketli bir yıl, 3 tane seçimi aynı yıl içerisinde gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Türkiye’de yönetim artık 50+1’den geçiyor”

Yücel Çelikbilek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bu ülke hileli hükümetlerle yönetilemez. Bizi beğenmeyen Hollanda, Belçika ve Almanya’da hükümet kurulamıyor. Sistemimizi biz yeniliyoruz. Rejim farklı bir şey. Cumhuriyet rejimi inşallah ilelebet yaşayacaktır. Yüce Allah, 3 Kasım’ın hayırlara vesile olmasını nasip etsin. Herkes Türkiye’de yönetimin 50+1’den geçtiğinin farkında olmalıdır. Herkes buna göre çalışacak. Kabul olmayacak duaya amin demek caiz değildir. 30 Mart 2019’a 13 ay var. 3 seçimin bir arada olduğu bir yıl hatırlamıyorum ama 2 seçimin aynı yıl içerisinde olduğunu hatırlıyorum. İnşallah bu seçimleri de hayırlısıyla tamamlayacağız.”

“1981’den bu yana büyük bir derdimizdi”

Beykoz’da imar yoktu. Beykoz’un yüzde 90’ı imarsızdı. Önce Ortaçeşme’de ciddi anlamda sıkıntılar vardı. Vakıf arazileri vardı. Çıkartılan bir kanunla Vakıf arazileri ile Milli Emlak takas etti. 2009’un sonunda 2B yasası çıktı. Türkiye’nin 1981 yılı itibariyle büyük bir derdiydi. Bunu bilmeyenler zaman zaman konuşuyorlar.

“Beykoz’da ne kadar çivi çakıldıysa, biz çaktık”

Türkiye’nin her yerinde 2B çalışmaları Beykoz hariç aynı değerlendirildi. Bu bir destandır. Biz bunu anlatmayı çok sevmeyiz. Tavuk bir yumurta yapacak. 29 kere bağırırmış tavuk yumurtayı yaparken, asil at bir kere gık demezmiş. Biz soylu bir iş yaparız ama bağıramayız. Yaptığımızı yapar, kenara bırakırız. Bizim de işimiz böyledir. Beykoz’da ne kadar çivi varsa çakılan, bu kadroların işidir. Beykoz’un büyük bir bölümünü mülkiyet sahibini yaptık. Çok az bir kısmın tapusunu veremedik. Biz bu arsaların hepsini üzerinde oturan insanlara verdik. İhale yöntemiyle bunu yaptık. Daha iyi bir fiyat veren olsa da ona vermedik. Bir suçtu bu ama biz halkımızı düşündük. Biz milletimiz için kendimizi feda ettik. Elimde yüzde 10 civarında bir pay kaldı. Milli Emlak’ın devretmediği, mahkemelik olan yerler var. Biz bunları halkımıza vermeye hazırız.

“Arsa zengini değiliz”

Çelikbilek, konuşması sırasında Dost Beykoz'un geçtiğimiz günlerde haberleştirdiği, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz'ın "Beykoz Belediyesi arsa ve para zengini" şeklindeki sözlerine yönelikte açıklama yaptı.

Çelikbilek, “Bir gazetede başlık gördüm. Beykoz Belediyesi arsa zengini bir belediye diye. Benim böyle bir arsam olsa hemen toplu konut yaparım. Kısa vadeli elimde tuttuğum yerler vardır. Zannedildiği gibi öyle arsa zenginliğimiz falan yok. 5-6 yerde ayrı projelerimiz var. Bunları hayata geçireceğiz ve 2019’da bu projelerimiz yükselmeye başlayacak. Önemli olan halkın yüzünün gülmesidir.” diye konuştu

Beykoz eski bir ilçedir. Sokakları eski, dar ve kullanılmaz. Artık bunun çağdaş bir şehirciliğe ihtiyacı var. Bu binalar yarın bir deprem olayında bu durum bizi kaldırmaz, hepimiz altında kalırız. 12 Mart’ta Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi açılışını yapıyoruz. Saat 14’te bu açılışı yapacağız ve orada artık Asımın nesli eğitim verecek. Beykoz’da bir vakfımız vardı. Son beş yıl giderlerini biz karşılamıştık. Başındaki arkadaş geldi. Alın bunu başkanım ben kaldıramıyorum dedi. Biz de eyvallah dedik ve aldık. 1 milyona yakın bir masraf ettik.

Çelikbilek, nikah sarayı çalışmalarının anlattığı sırada CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün, “Ümraniye’deki nikah sarayı mı başkanım?” sözüne Çelikbilek, “Aydın sabret, nasıl İlçe Başkanlığı’nda sana destek verdiysek, sahip çıktıysak, seni yanımıza da alacağız” dedi.

Başkan Çelikbilek’in konuşmasının ardından yaklaşık iki saat süren faaliyet raporu katılımcılara izletildi.

Faaliyet raporunda sağlık, eğitim, işsizlik, park ve bahçeler, imar, tapu, kültür, spor, ulaşım gibi alanlarda yapılan çalışmalar ve yapılması planlanan projeler katılımcılara aktarıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberler, Toplantı, Değerlendirme, Limak Otel, Yücel Çelikbilek

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"