Siyaset

Beykoz Belediyesi 2014 Yılı Faaliyet Raporu kabul edildi

Beykoz Belediyesi 2014 Yılı Faaliyet Raporu kabul edildi
09.04.2015 10:19
| | |
12441

Foto galeri

Beykoz Belediye Meclisi Nisan ayı 2. oturumunda 2014 yılı Faaliyet Raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

Faaliyet Raporu oylamasında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek hazır bulunurken, oturuma Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve birim müdürleri de katıldı.

Belediye Meclisi Faaliyet Raporu oylamasında Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek oturumun ilk bölümünü yönetirken, Denetim Raporu okunması ve Faaliyet Raporu oylama bölümünü ise Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin yönetti.

Başkan Çelikbilek: Borçsuz ve İtibarlı Bir Belediye Yönetiyoruz

Mecliste konuşan Başkan Yücel Çelikbilek, belediyenin bütçesinin borçsuz bir dönem geçirdiğini ifade ederken, eskiden borç yükü altında ezilen ve halka hizmet verilemeyen günleri hatırlatarak, şu anda iyi ve doğru işler yapıldığı için belediyenin itibar sahibi olduğunu, bunun güveni ve istikrarıyla da 3 dönemdir Beykoz halkının kendilerini tercih ettiğini kaydetti.

Başkan Çelikbilek muhalafete yönelik, “Beykoz’a biz değer kazandırıyoruz, sizler ise kaybettiriyorsunuz. 2B’lerde biz vatandaşın tapusunu alması için çaba harcarken, siz hep engel oldunuz, iptaline uğraştınız. Bunları unutmak mümkün değil. Elele verirsek sorunlarımızı daha kolay aşarız. Çabamız Beykozluların yaşam kalitesi ve koşullarını her daim daha ileriye taşımak. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz” dedi. Başkan Çelikbilek 2B sorununun çözüme kavuşturularak 1 milyar TL paranın halkın cebinde kaldığını belirtti.

Bütçe Olmadan Hiçbir Hizmet Verilemez

Konuşmasının devamında Başkan Çelikbilek, mevcut imkânlar dâhilinde 10 bin öğrenciye eğitim yardımı yaptıklarını, yılın 12 ayında kültürel etkinlikler düzenlendiğini, vatandaşın istekleri doğrultusunda çeşitli seyahatler ve geziler düzenlendiğini söyleyerek, yapılan bu çalışmaların bütçe olmadan gerçekleştirilemeyeceğinin altını çizdi. Doğru ve planlı bir bütçe yönettiklerini belirten Başkan Çelikbilek, bunun da halk tarafından takdir gördüğünü ifade etti.

Konuşmaların ardından 2014 Faaliyet Raporu AK Parti’li meclis üyelerinin kabulü, CHP’li üyelerin şerhi sonucu oy çokluğuyla kabul edildi.

Beykoz Belediye Meclisi’nin bir sonraki oturumu, 10 Nisan Cuma günü saat 10.00’da yapılacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Belediyesi, 2014 Yılı Faaliyet Raporu, Oylama, Meclis, Kabul, Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Meclisi

reklam
3 Yorum
Hüsamettin11.04.2015 02:26:39

2014 yılında. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünde Mazot yolsuzluğu ile ilgili 3 yönetici işten çıkartıldı bir taşeron elemanı mahkemeye verildi Ama üç yönetici hakkında Yasal işlem yapılmadan tazminatları ödenerek ve ihbarsız işten uzaklaştırıldı ve bu konu kapatılmak istendi .Suçlu üç kişimi veya bu konuyu kapatanlarmı Sayın Belediye Başkanı neden Anlamadan dinlemeden bu üç kişinin Ekmekleriyle oynadı halkın karşısında onur ve şahsiyetiyle oynadı Suçluydular neden tutanak tutulmadı.Gerekli mercilere iletilmedi.İnşallah Sn belediye Başkanı bu konuyu ele alır doğruyu bulur .

M.Talat KARASAKALOĞLU09.04.2015 16:57:21

//eskiden borç yükü altında ezilen ve halka hizmet verilemeyen günler//Y.Çelikbilek e sormak lazım bu günlerdede kendisi belediye başkanıydı. 2/B ÖDEMELERİYLE BELEDİYE İHYA OLDU.. Millet tüm birikimlerinin yanında borçlandı Harcayacak parası kalmadı Beykoz çarşılarında yaprak kımıldamıyor. Bunu gören yok...

Cemal Sataloğlu09.04.2015 11:43:18

Sayın Dost Beykoz yönetimi ,ilgili haberde CHP Grup başkan vekili Gülay Demirel in konuşmalarına ve belediye yönetimine sorduğu sorulara yer vermemekle ,haberi tek taraflı sunarak gazetecilik faaliyetini yani halkı bilgilendirmeyi doğru mu yapıyorsunuz ?Neden Belediye Beytaş ile ilgili bir cümle dahi etmiyor ? Merak etmiyormusunuz acaba ?

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"