Beykoz Belediyesi, 16 araca 7 milyon lira ödeyecek

  • 01.02.2021 18:45
  • Güncelleme: 01.02.2021 19:09
  • Okunma: 6339 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, Şubat ayı olağan meclis toplantısında belediyenin 16 araç için 7 milyon lira ödeyeceğini söyledi.
Beykoz Belediyesi, 16 araca 7 milyon lira ödeyecek

Beykoz Belediye Meclisinin Şubat ayı olağan toplantısı Başkanvekili Gaye Zayıf'ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Gündem dışı konuşmalar sırasında söz isteyen İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, Beykoz Belediyesi'nin iştirak şirketi BEYTAŞ A.Ş. üzerinden 16 araç için 7 milyon lira ödeme yapacağını söyledi.

Pandemi döneminde yoğun mesai harcayan belediye yönetimi ve çalışanlarına teşekkür ederek sözlerine başlayan Sataloğlu, BEYTAŞ A.Ş.'nin sermayesinin 2019 yılında 33 milyon 600 bin lira çıkarıldığına dikkati çekti.

Vatandaşlara hizmet aşamasında iştiraklerin önemli bir yeri olduğunu dile getiren Sataloğlu, sözü Ocak ayı içerisinde sözleşmesi imzalanan hizmet alımına getirdi.

Sataloğlu, Kamu İhale Kurulu'nun daha önce iptal ettiği kiralama işlerinin bir bölümünün iptal başvurusunun ardından 30 Kasım'da araç sayısı azaltılarak BEYTAŞ üzerinden yapıldığını ifade etti.

İhalenin iptal gerekçelerinin dikkate alınmadan yapıldığının da altını çizen Sataloğlu, "BEYTAŞ, Beykoz belediyesinin bir müdürlüğü mü? BEYTAŞ bir müdürlük mü? Destek hizmetleri müdürlüğü nerede? İptal edilen ihaleyi BEYTAŞ üzerinden neden yapıyorsunuz? Neresinden tutsanız elinizde kalıyor." dedi.

"3 Yıl için 16 adet araç kiralanacak"

İhalenin konusunun araç kiralama hizmet alım işi olduğunu dile getiren Sataloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Süresi 36 ay yani 3 yıl. Hazırlanan teknik şartnameden kısaca bahsetmek istiyorum. İşin özünde sadece 16 araç kiralanacak. 4 tane binek oto, 4 tane kombi tipi kamyonet, 4 tane 16+1 koltuklu minibüs, 1 tane frigo kasalı van tipi kamyonet, 1 tane golf aracı, 1 tane sert yüzey temizleme ve kanal açma aracı, 1 tane mobil mutfak aracı, yani toplamda 16 araç var."

"16 araç için 7 milyon ödenecek, esnaf siftah yapamıyor"

Şartnamede sert yüzey temizleme aracı ile kanal açma aracı ve mobil mutfak aracının yakıtının yüklenici firma tarafından karşılanacağına dikkati çeken Sataloğlu, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

"16 araç 3 yıl için kiralanacak sizce hangi tutar ile sözleşme imzalanmıştır? 5 milyon 844 bin 960 lira artı KDV ile sözleşme imzalanmış. KDV dahil yaklaşık 7 milyon liraya sözleşme imzalanmıştır. 16 araç kirası için yılda yaklaşık 2 milyon 350 bin lira kiralama tutarı ödeyecek BEYTAŞ. Kimin şirketi BEYTAŞ? Kim kurdu bu şirketi? Kimin parasını kime veriyorsunuz? Beykozlu esnaf siftah yapamıyor. 16 araç kiralaması için 3 yılda toplam yaklaşık 7 milyon ödenir mi?"

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz