Beykoz Belediyesi 100 yıllık anıları yerle bir etti

  • 31
  • 43459
Beykoz Belediyesi 100 yıllık anıları yerle bir etti
Beykoz Belediyesi 100 yıllık anıları yerle bir etti
Beykoz Belediyesi 100 yıllık anıları yerle bir etti
Beykoz Belediyesi 100 yıllık anıları yerle bir etti
Beykoz Belediyesi 100 yıllık anıları yerle bir etti
Beykoz Belediyesi 100 yıllık anıları yerle bir etti
Beykoz Belediyesi 100 yıllık anıları yerle bir etti
Beykoz Belediyesi 100 yıllık anıları yerle bir etti

Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi’nde atalarından kalan 100 yıllık evi tadilat yaptıran vatandaş yaptığına yapacağına pişman oldu.

Tapulu arsası üzerindeki yapı kayıt belgeli 100 yıllık evini gerekli görüşmeleri yaparak tadilat yaptıran Muammer Kıran’ın evi Beykoz Belediyesi ekiplerince yerle bir edilirken, çocuklarını yetiştirdiği 100 yıllık eski evini de tarihe gömdüler.

Beykoz Belediyesi ekiplerinin bir sabah ansızın bilgi vermeden, insanların yatakta olduğu bir saatte evini yerle bir ettikleri Muammer Kıran, Belediye Başkanı Murat Aydın’ın seçim öncesi kendilerine söz verdiğini ve eski yapıt olan yerlere tadilat izniyle müsaade edeceklerini söylediğini hatırlatarak, “bunların yaptığını gâvur bile yapmaz” dedi.

Eski evini tadilat yaptığı sırada Beykoz Belediyesi yapı kontrol sorumlularının sürekli gelip, gittiğini ve her hangi bir müdahalede bulunmadıklarını dile getiren Kıran, “Beykoz Belediyesi bizden ne talep ettiyse o şekilde yaptık” ifadelerine yer verdi.

Yapı kayıt belgesinin anlamı kalmadı

Beykoz Belediyesi’nin yıkım sırasında yapı kayıt belgesi aldıkları 100 yıllık evlerini de yerle bir ederek, yapı kayıt belgesinde kayıtlı olan eski binalarını da ortadan tamamen kaldırdıklarını ifade eden Muammer Kıran, yapı kayıt belgesinin artık anlamı kalmadığını dile getirdi.

“Burada bizim yüz yıllık eski evimiz vardı. Uydudan gözüken tek katlı eski evimizin çatısı çöktü. Biz çatısı çökünce evimizi mecburen tadilata soktuk.” diye konuşan Muammer Kıran şöyle devam etti:

“Belediye Başkanı seçim öncesi söz vermişti”

Belediye Başkanı da seçimlerden önce gelip köyde iki defa söz verdi. Her tarafta konuştu. Eski yapıların olduğu yerlere tadilat izniyle yeni yapı yapılmasına müsaade edeceğiz diyerekten biz yola çıktık.

Belediye elemanları geldi hiçbir sıkıntı yoktu

Eski binamızın çatısı yıkıldı. Belediye elemanları geldi, fotoğraflarını çektiler. Dış duvarları hep kaldı. Aynı binayı güçlendirerek yeni bir katlı ev yaptık. İnşaat sırasında Belediyenin zabıtaları gelip gittiler sürekli, hiçbir sıkıntı yoktu. Ev bitti, ondan sonra da bir sıkıntı yoktu. Hatta çelik konstrüksiyon yaptık, betonarme de değil. Her şey süt liman bir sıkıntı yoktu.

Habersiz bir şekilde geldiler

Tebligat yok. Sabahın ilk ışıklarında gelerek burayı yerle bir ettiler. Öyle yerle bir ettiler ki başlarında Yapı Kontrolden mühendis Raşit Bey, Ahmet Bey ve kepçe tamamen yıktı bize ait olan merdiveni dahi tuz buz ettiler. Burada bulunan 5-6 torba çimentoyu kepçe deldi.

“Ben bunlardan davacıyım”

Bunların yaptıklarını gâvur dahi yapmaz. Burası yapı kontrol belgelidir. Yapı kontrol iznimi almışım, eski tapulu yer. Bu sıkıntıyı yaşadık ben bunlardan davacıyım sonuna kadar mücadele edeceğim. Sonuna kadar bastıracağım, beni bu mağduriyetten kurtarmaları lazım.

Eski evim ne oldu?

Benim 100 yıllık eski evimi belediye yerle bir etti. Ben burayı imar barışıyla ödemiştim. Müstakil tapulu yerim. İmar barışına ödediğim para ne oldu? Eski evim ne oldu? Ben bunu kesinlikle belediyenin tarafıma iade etmesini istiyorum. Burada çok mağdurum. Habersiz tebligatsız gelerek benim buradaki eski kendime ait olan evimi yerle bir ettiler.

Kesinlikle bu suçtur.

Bu masrafı yapana kadar 150 bin lira para harcamışım. Belediye gitti, geldi, çelik yapmama müsaade etti. Yine onları dinledim, yine geldiler. İnşaat bittikten sonra da geldiler, ‘sorun yok’ dediler. İmar Müdürü Emre Bey geldi. Balkonumu ölçtü, Muammer bey balkonu bize söylenenin dışında biraz büyük yapmışsın dedi. Neden bizi dinlemedin dedi. Sadece balkon büyük de neden fazla olan yeri yıkmadınız da evin tamamını yıktınız. Allah’tan korkmuyor musunuz? Sizin Allah’ınız kitabınız yok mu? Ben onları Allah’a havale ediyorum. Allah onları dilediği gibi yapsın.

Haber Merkezi

Aile olmak!
Önceki Aile olmak!
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (31 Yorum)

Emre (5 yıl önce)

Göksu'da Qadraj zehirlenmesine ruhsat verip ellerinizle gençlerin zehirlenmesine vesile oldunuz. Mühür vurmanıza rağmen gittiniz mekanın önündeki asırlık ağacı kestiniz. Mesele gariban olduğu zaman bela gibi başına çöküyorsunuz. Yatacak yeriniz yok.

Erdem (5 yıl önce)

Yazıklar olsun adam o kadar masrfa yaptıktan sonra niye yiktiniz. Adam yaparken evi defalarca gelip gitmişsiniz o zaman dur deseydiniz kolay para kazanmadi o adam keşke önceden önüne geçilseydi de o kadar masraf yapmazdı adam

Nazlı (5 yıl önce)

Acarkent gibi lüks sitelerin binlerce mahkeme kararı, yıkım kararlarına rağmen elinizi süremeyin. İzin verdiğiniz parasını aldığınız yeri habersizce yıkıp geçin. ne güzel memleket!!

Musa (5 yıl önce)

Böyle bir rezil belediyecilik anlayışı görmedim bela okusam halk olarak biz seçtik, ithal belediye başkanı ve encümenleri bukadar,olur sanki zoraki yaptırıyorlar gibi davranış biçimleri var, başkan arkamda reis var diye kimseyi takmaz encümenlerin havasıda bambaşka beykozda da Akparti sonunu hazırladı Geçmiş olsun

Yavuz yeşil (5 yıl önce)

Bunlar proje adamı olarak gönderildi buraya maalesef halkımızda bunları seçti. 5 sene sonra hiçbirini beykoz halkı görmeyecek basıp gidecekler. Bunlar sokakta gezemez millet yüzlerine tükürür bunların. Utanmaz Allahsızlar.

Necati Gül (5 yıl önce)

Beykoz'lu olmayıp ilçenin sorunlarından bir haber olan, vatandaşlar ile konuşmayan,dertleşmeyen,sorunlarını dinlemeyen kişi sizi sadece oy olarak görür. Bunlarında tek bildiği şey ranttaşlarını zengin etmektir.Emekçinin, vatandaşın halinden anlamazlar. Yazıklar olsun!!

Gul (5 yıl önce)

Ya bu ulkede adalet yok ki bide adaletten bahsetmesinler..

ergun (5 yıl önce)

Bu Beykoz belediyesinde çalışanlar amirinden memuruna kadar ne yaptıklarını bilmez insanlar. Biri gelir izin verir, öbürü gelir niye izin verdin diyip yıkarlar. Şahsım bizzat yaşadım. Yazık bu insanların yaptığı masrafa. Madem baştan izin verme adama, bak yıkarız diyin. Ama şov yapacaklar ya... Allah bunları ıslah etsin.

Özlem (5 yıl önce)

Yazık...hem izin al hem parasini öde hem emek hem paran gitsin.çok geçmiş olsun

Ömer (5 yıl önce)

Selamın aleyküm imar çalışmaları ne oldu millet mağdur bir an önçe imar bitirilmeli

Ne güzel adalet (5 yıl önce)

Beykozdaki iş sahaları kapandı, imar yok, kimsenin bisey yaptığı yok, yerel halkı beykozdan sürmek içın ellerinden geleni yapıyorlar kısaca kaçırmaya çalışıyorlar acarlar mesa gibi konutlar yapılsın babalara yer açma çabası halk kimmmiş. Millet Tayyip Erdoğanın hatrına oy verdi bi dahaki sandıkta onunda hatrıda kalmadı kim tanır zeytinburnu belediye başkanını beykozu gelip yıkan degil yapan adam, kapanan iş sahalarınin yerine yenilerini açan, imar sorunu konut sorunlarını çözen adam lazıım!!!! Sorun degil çözüm Üreten Başkan istiyoruz!!!!

Raşit Yerse (5 yıl önce)

Beykoz belediye başkanı ve çalişanlarının maaşlı bir eleman olduklarını unutmuşlar. Bidaha ki seçimde hatırlatın. Bunlara patronun halk olduğunu gösterelim.

Salih (5 yıl önce)

Yazıklar olsun.. insanların geleceğiyle oynamak bu kadar kolaymı.. ev yıkmak nedir yaa israilden farkı yok bu işin...

Ezgi (5 yıl önce)

Bütün süreçten herşeyden haberiniz vardı bütün izinleri verdiniz madem ne olduda birden bire habersiz tebligatsız o kadar emeği hayali yıkıp talan ettiniz. Bu nasıl bir adaletsizlik nasıl bir hak yeme..!! Yazıklar olsun.!!

Sevde (5 yıl önce)

Yazık ki ne yazık... Bu zamanda ne yazık ki kimse de Allah korkusu kalmamış. Baştan izin ver onca parayı cebe indir yok bu olmadı yık bidaha cebe para indir... Allah büyük yanınıza kalmaz elbet..

Ayça (5 yıl önce)

Yazıklar olsun.

Soner (5 yıl önce)

Bu belediyenin de başkanında imar müdürününde yapı kontrol müdürününde Allah belasını versin evlerini başlarına yıksın, çocuklarının suçu yok ama Allah babalarından çıkarmıyorsa çocuklarından çıkarır. Çocukları babalarına sorsun sen ne yaptın da bunun cezasını biz çekiyoruz diye.

Gizem (5 yıl önce)

Seçim arifesinde her şeye olur deyip daha sonra insanlari zor duruma düşürmeye hakkiniz yok. Harcanan emeğe yazık!

Şerif durak (5 yıl önce)

Muhammer abi gecmis olsun oraya zengin biri villa dikseydi sesi cikmazdi belediyenin gucu garibana yeter beykoz belediyesi 2001 de bizim evide kaçak yikmisti yapar ormanin icinde olan villa yikildigini duymadim ben

Mikail Akyildiz (5 yıl önce)

Bu nasıl bir yıkım? Yıkılan evin enkazını bile paramparça ettiler büyük bir kin ve büyük bir nefret var. Yıkacaksan vurur bir tarafını yıkarsın duvarlarını yıkar bırakırsın adam malını söker toplar mala zarar vermez sin . Filimi izlerken biran Bu Kepçeci sanki İsrail dozerleri Filistinli müslümanların evlerinin yıkılışını gördüm.çok yazık çok...

Esra Torun (5 yıl önce)

Hem izin verip hem yıkmak bu nasıl insanlık yazıklar olsun Beykoz Belediyesi'nin hali içler acısı. .

Abuuzeeya (5 yıl önce)

Bizim milletimizde de aç gözlülük bitmez illa ki sınırların ötesine bir geçecek imar barışının şartı neydi beyanı esas alıp ona sadık kalmak sen uyanıklık yapıcam dersen senden daha uyanıklar çıkar imar barışı için ödediğin para da havaya uçar

Tuba (5 yıl önce)

Okadar yediler okadar doydular ki artık halkmış, hakmış, adaletmiş, vicdanmış hiçbirinin umrunda değil. Gece yastığa başınızı nasıl koyabiliyosunuz? Nasıl uyuyabiliyosunuz bu nasıl vicdandır? Onca insanın hakkına girip nasıl evinize ekmek götürebiliyorsunuz? Allah bunların cezasını oteki dunyada değil bu dünyada göstersin ki biz de şahit olalım inşallah

Fevzi (5 yıl önce)

Yazıklar olsun...

Adem (5 yıl önce)

Allah bildiği gibi yapsın bunların allah korkusuda yok...

Erdem kavacıklı (5 yıl önce)

Güçleri yetiyorsa Göksu’da ki kaçak nargile kafeyi yıksalarda görsek. Bunların gücü garibana yeter . Beykozun yerlisi 100 yıllık evinin balkonunu büyük yapmış diye tapuda kayıtlı evi yıkılıyor , adam tarihi slt alanına nargile kafe yapar kimse sesini çıkaramaz

Ahsen (5 yıl önce)

Bu nasıl bir adalet bu nasıl bir iş! Siz baştakiler kendi zevkiniz için istediğiniz yerlere istediğiniz beton yığınlarını yapmaya yapıyorsunuz ama biz vatandaşlar tüm zorluklara rağmen onca emeklerle yapınca alçakça gelip yıkıyorsunuz..! Nasıl bir hak bu.

İsa (5 yıl önce)

Yıkacaksanız neden izin veriyorsunuz birde para alıyorsunuz izin verdiğiniz süre için bile beklemeden evraksız gelip yıkım yapıyorsunuz yazık günah Allah belanızı versin bu kadar basit mi

Gül (5 yıl önce)

Yazık çok yazık ne zaman gerçekten adil olacaklar insanlara karşı çok merak ediyorum:(

Figen (5 yıl önce)

Çok üzücü..Madem uygun değildi bu yapı neden kontroller sırasında ikaz edilmedi, bu belgeleri kendileri onaylama di mi? Vatandaş in hakkını nasıl ödeyecekler ?maddi manevi bir sürü hak var burada..

Dilek (5 yıl önce)

Ne kadar yazık ! Öyle bir belediyede ikamet ediyoruz ki verilen sözlere insanlara inanç kalmadı artık. Evraklarının tam olmasına rağmen nasıl bu şekilde gelip evi yıkabilirler. Bu insanların masrafı nasıl karşılanacak, yazık vallahi !! Allah hepimizin yardımcısı olsun kimlerin elinde oyuncak olmuşuz ..

Yorum Yaz