Beykoz Belediyesi 10 Şubat'ta ödül dağıtacak

  • 0
  • 6611

Beykoz Belediyesi'nin ev sahipliğinde 3.'sü düzenlenen Radyo Akademi Ödülleri gecesi bu yıl 10 Şubat Cuma akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılacak.

2016 yılının en başarılı radyoları, programcıları, müzik direktörleri ve yöneticileri ödüllerine kavuşuyor.

Yunus Emre Enstitüsü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün de destek verdiği Radyo Akademi Ödülleri gecesi 10 Şubat 2017 Cuma akşamı İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda, tiyatro ve televizyonun usta ismi Behzat Uygur’un sunumuyla gerçekleştirilecek. Gecede sürpriz yeniliklerde olacak.

Yunus Emre Enstitüsü bu yılki ödül töreninde Türk Kültürüne katkılarından dolayı üç özel ödül verecek.


Çektiği filmlerle kültürümüze, sanatımıza, tarihimize ışık tutan ve sinemamızı dünya çapında temsil eden bir yönetmene, eserleriyle Türk Müziğine icracı ve yorumcu olarak büyük katkılar yapmış, pek çok sanatçıya ilham kaynağı olmuş ve Türk Müziği’nin dünya çapında tanınmasına katkı sunan bir müzisyene;

Yurt içi ve yurt dışında ilgiyle takip edilen, kültürümüzü ve değerlerimizi yansıtan bir televizyon dizisine, yurt dışında gerçekleştirdiği kültürel, sanatsal ve bilimsel çalışmalarla Türkçeye, Türk kültürüne ve tarihine karşı merak uyandıran yabancı bir araştırmacıya,

Türkiye ve yurt dışında çeşitli dizi ve filmlerde aldığı rollerle, örnek kişiliği ve duruşuyla Türkiye’nin imajına katkı veren başarılı bir oyuncuya  ve yine yurt dışında Türkçe yayın yapan ve yaptığı programlarla Türkçeye, Türk kültürüne hizmet eden, ortak kültürel mirasa sahip çıkan bir radyoya ödül takdim edilecektir.  

Toplamda 49 ödülün sahiplerini bulacağı Gala gecesinde, Ahmet Selçuk İlkan, Çağatay Akman, Burcu Güneş, Ersan Er, Harun Kolçak & Gülçin ve Cem Belevi sahne alacak.

Haber Merkezi

Çavuşbaşıspor kader maçına çıkıyor!
Önceki Çavuşbaşıspor kader maçına çıkıyor!
Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Sonraki Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz