Beykoz Belediyesi 1 milyon fide üretecek

  • 11.12.2021 02:46
  • Güncelleme: 11.12.2021 02:47
  • Okunma: 5275 kez
  • Yorum: 0
Çiftçinin ve üretimin desteklenmesi için Beykoz Belediyesi tohum ve fide üretim serası kuruyor.
Beykoz Belediyesi 1 milyon fide üretecek

Beykoz Belediyesi, topraksız tarım serasının ardından bir adım daha atarak “Tohum ve Fide Üretim Serası” için hazırlıklara başladı.  

Tarımsal üretim en büyük harcama kalemini oluşturan tohum ve fide maliyetini azaltmak amacıyla açılacak serayla, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)’de kaydı bulunan çiftçilerin tohum ve fide ihtiyacı ücretsiz karşılanacak.

Cumhuriyetköy’de 16 bin 40 metrekarelik alanda yürütülecek çalışma için 2 bin 16 m2’lik kapalı sera kurulacak, geri kalan alanda açık yetiştiricilik yapılacak.

Çiftçiye güç ve destek sağlayacak “Beykoz Belediyesi Tohum ve Fide Üretim Serası”nda ilk etapta 1 milyon mevsimlik fide üretilecek.

İlçede tarımsal üretimi artırması beklenen yatırım kapsamında çiftçiler tarafından bölgede tarımı sık yapılan ve pazar talebi yüksek ürünlerin fide ve tohumları yetiştirilecek. 

Çiftçilerden gelen talep doğrultusunda mevcut alan ve seranın üretim kapasitesi artırılacak.

Beykoz Belediyesi “Tohum ve Fide Üretim Serası”ında üretilecek ilk fideler, 2022 yılı yazlık ve güzlük dikimleri için yeni sezonla birlikte çiftçilere dağıtılacak.  

Beykoz Belediyesi ilçenin tarım potansiyelini artırmak üzere hayat geçirdiği “Adil Sözleşmeli Tarım Projesi”yle de çiftçiye alım desteği vermeye devam edecek.  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Fide, Sera, Üretim

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz