Bilgehan Murat MİNİÇ
  • 18/10/2021 Son günceleme: 18/10/2021 09:06
  • 5.409

Her şeye muhalefet etmek adetimiz değildir.

Elbette Beykoz gibi mevzuat açısından da problemlerinin çözümü çok zor bir ilçede "5 yılda 15 yıllık hizmet" yapılamayacağını biliyorduk. Yaşayan AK Partilileri ne kadar enterese ediyor bilmiyorum ama, herhalde bu slogan en çok merhum Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i rahatsız etmiştir. Ne hazindir ki 10 yıldan fazla birlikte çalıştığı, bir yerlerden alıp belli noktalara çıkardığı arkadaşları dahi bu konuda seslerini çıkarmadılar. Neyse, zaten konumuz da bu değil...

Beykoz'un kaynakları gereksiz yere, ilçeye hiçbir katma değeri olmayan işlere harcanıyorsa elbette herkes gibi bundan biz de rahatsızlık duyuyoruz. 2019 Nisan'ında banka hesaplarında milyonları olan  Beykoz Belediyesi, muhtemelen 2024 yılına girilirken milyonlarca borçlu olacak.

Elbette belediyeler de borçlanabilir, projeler, yatırımlar için bu borçlanmalar gerekli olabilir. Ama 5 yılın sonunda elimizde parklar, bahçeler ve kaldırımlar dışında bir şeyler kalmayacaksa, birilerini sorgulamak gerekir. Sayın Murat Aydın'ın yardımcılarını ve bürokratlarını-ve müteahhitlerini de- yolda görsek tanımayız. Belki de iki buçuk sene önce oldukları yeri terk ettikleri gibi 2024'te Beykoz'u da terk edecekler.

Ama mahallemizden seçtiğimiz meclis üyelerimiz, İlçe yöneticilerimiz, sizler burada kalacaksınız, yüz yüze bakacağız. O yüzden Beykoz’la ilgili konularda lütfen biraz inisiyatif alın. Başkan bize yetki ve değer vermiyor bahanesini artık bırakın. Hep birlikte bir meclis toplantısına gitmezsiniz olur biter. Buranın Beykoz olduğunu birilerine artık hatırlatın.

Tabii Beykoz diye meseleniz var ise...

Yazarın Yazıları