Beykoz Belediye Meclisi Şubat mesaisi başladı

  • Güncelleme: 05.02.2018 13:08
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Meclisi Şubat ayının ilk mesaisini yaptı. Oturumu Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yönetti.
Beykoz Belediye Meclisi Şubat mesaisi başladı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlık yaptığı şubat ayı ilk toplantısında öncelikli olarak 05 Ocak 2018 tarihli tutanak oylandı. 

Oturumda gündemde olmayan müdürlük teklifleri de gündeme alındı. 

Ardından 1 nolu teklif olan “Kardeş Şehir Srebrenica'da bulunan öğrenci yurdunun 1 (bir) yıllık giderinin karşılanması" ile ilgili maddi destek talebi hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğü'nün teklif  Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilerek oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemde olmayan müdürlük teklifleri arasında yer alan Tokatköy Mahallesi 8 pafta 526 parsel sayılı taşınmazın kullanıcılara devri hakkındaki Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü'nün teklifi ve Beykoz Belediyesi ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasındaki protokol hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü'nün teklifi, Hukuk Komisyonu’na havale edilerek oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan  Çelikbilek: “Allah milletimizi bir ve beraber kılsın“

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Afrin’deki operasyonla ilgili: “Bu milletin 80 milyon insanına Allah’ın izniyle diz çöktüremeyecekler. Buna hiçbirimiz sessiz kalamayız. Ordumuz şu anda dünyaya parmak ısırtacak şekilde yaptığı ataklarla başarı gösteriyor. Dünya bizi kahraman olarak görüyor. Şehitlerimiz de var. Hepimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullanarak, "Bir kişinin ölmesi, yüreğimizi yakar. Allah milletimize zeval vermesin. Allah oradaki evlatlarımızın, ailelerinin yar ve yardımcısı olsun. Bu millet kolay kolay pes etmez. Geçmişte de öyleydi. Atalarımız, bu topraklar bizim olsun diye şehit düşmüş, ecdat bize kanlarıyla bu vatanı emanet etmişti. İyi günde kötü günde bir olarak millet olabilmenin erdemini yakalamamız lazım. Allah milletimizi bir ve beraber kılsın.” ifadelerine yer verdi.

CHP'den Afrin Şehitleri'ne rahmet

Gündem dışı söz alan CHP Grubu meclis üyesi Hakkı Emanet, Afrin’deki şehitlerimize Allah’tan rahmet ve savaşan Mehmetçiklerimize gayret nasip etmesini dilediğini belirtti.

AK Parti Grubu meclis üyesi Emin Yavuz ise 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nün önemine vurgu yaparak, kanserle ilgili bilgi verdi.

Toplantının ardından Başkan Çelikbilek ve meclis üyeleri yapımı devam eden yeni meclis binasına giderek gelişmeler hakkında bilgi aldı ve incelemelerde bulundu.

Bir sonraki meclis toplantısının 7 Şubat Çarşamba günü saat: 10.00’da yapılmasına karar verildi.

Haber Merkezi