Beykoz Belediye Meclisi resmi tatile girdi

  • 1
  • 7407

Beykoz Belediyesi Meclisi ilçe ve belediye yatırımlarıyla ilgili kararların alındığı Temmuz Ayı’nın son toplantısının ardından resmi tatile girdi.

Meclis Başkan Vekili Gaye Zayıf’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısında ilk olarak açılış ve yoklama yapıldı ve 1 Temmuz 2019 tarihli tutanak oylandı. Meclis Başkan Vekili Gaye Zayıf ardından gündem maddeleri dışında konuşmak isteyen meclis üyelerine söz verdi.

Mecliste AK Parti Grubu adına Adem Sefer, İdris Kurt, Sadullah Kabahasanoğlu, Manolya Demirören Tekin söz alırken CHP Grubu adına Bahar Doğru, Gülay Demirel, Temel Karadeniz, Recayi Çelik ve Cemal Sataloğlu konuştu.

CHP Meclis Üyesi Bahar Doğru 2 Temmuz 1993 tarihinde meydana gelen Madımak Katliamı’nı kınayarak olayda hayatını kaybeden 33 kişiye Allah’tan rahmet diledi ve Kaymakdonduran Mesire Alanı’ndaki hizmetlerin Beykoz Belediyesi tarafından takip edilmesiyle ilgili sözlü önerge verdi.

CHP Meclis Üyesi Temel Karadeniz de Fatih Mahallesi’nde yapılması planlanan mahalle parkı projesi ve yaz kurslarıyla ilgili meclisten bilgi talep etti ve imara aykırı binaların yıkımlarıyla ilgili görüş beyan etti.  CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel ise Kanlıca Meydanı’na Tarihi Kanlıca Yoğurdu’nu simgeleyen bir eser konulmasıyla ilgili sözlü önerge verdi. CHP Meclis Üyesi Recayi Çelik  Yenimahalle Ark Boyu bölgesinde aile sağlığı merkezi yapılmasıyla ilgili sözlü önerge verdi.

15 Temmuz Şehitleri Anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’yle ilgili kürsüye çıkan AK Parti Grup Başkanı Adem Sefer, Beykozlu şehitler Murat Akdemir, İsmail Kefal, Hasan Karakaya nezdinde 248 şehidi minnetle, gazileri ise saygıyla yad etti. Adem Sefer, demokrasilerde darbelerin asla yeri olmadığını vurgulayarak şanlı tarihimizde destan yazan 15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmayacakların ve unutturmayacaklarını belirtti.

Engelli Çözüm Masası Kuruluyor

AK Parti Meclis Üyesi Manolya Demirören Tekin 4 Temmuz’dan itibaren belediye girişinde hizmet vermeye başlayacak “Engelli Çözüm Masası” ve  8 Temmuz’dan itibaren ilçedeki yaşlılara yönelik düzenlenecek kültür gezileriyle ilgili bilgilendirme yaptı.

AK Parti Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu Madımak Katliamı’nda elim şekilde hayatını kaybeden 33 kişiye Allah’tan rahmet dileyerek kardeşçe tüm renklerimizle ilelebet yaşamayı temenni etti. Yine AK Parti Meclis Üyesi İdris Kurt ise 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.

Konuşmaların ardından sözlü önergeler oy birliğiyle meclis başkanlığına havale edildi. 

Sonrasında komisyonlardan gelen raporlar görüşmeye açılarak oylamaya sunuldu.

RAPORLAR:

1-Beykoz İlçesi, Göllü Mahallesinde bulunan isimsiz yolun Eymeç Çıkmazı olarak isimlendirilmesi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu, oy birliğiyle,   

2-Beykoz İlçesi, Çiftlik Mahallesi, 1621 ada 1 parsel sayılı 5023,86 m2 yüzölçümlü taşınmazın 25 (yirmibeş) yıllığına İçişleri Bakanlığına (Emniyet Genel Müdürlüğü) tahsis edilmesi hakkındaki Hukuk ve İmar Komisyonu Raporu, oy birliğiyle,

3-Aktarma İşlemleri hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, oy birliğiyle

4-Ek Bütçe Talepleri hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, oy çokluğuyla,

5-Sözleşmeli Personel İşlemleri hakkındaki Hukuk ve Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, oy birliğiyle,

6-Kadro İptal ve İhdas İşlemleri hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, oy birliğiyle

7-Açık İhale İşlemleri hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, oy birliğiyle

8-Okul ve Camii bahçelerinin yapım, bakım ve onarım çalışmaları hakkındaki Hukuk ve Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, oy birliğiyle,

9-Sokak isimlendirilmesi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu, oy birliğiyle meclisten geçti.

Tatile giren meclis 2 Eylül Pazartesi günü saat 10:00’da çalışmalarına yeniden başlayacak.

Haber Merkezi

Beykoz Belediye zabıtaları Pazar denetiminde
Önceki Beykoz Belediye zabıtaları Pazar denetiminde
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (1 Yorum)

burhanettin Özdemir (5 yıl önce)

iki cümle Başbağlar katliamı ile ilgilii de konuşabilirdiniz....

Yorum Yaz