Beykoz Belediye Meclisi Nisan ayı çalışmalarını tamamladı

  • 0
  • 7335
Beykoz Belediye Meclisi Nisan ayı çalışmalarını tamamladı
Beykoz Belediye Meclisi Nisan ayı çalışmalarını tamamladı
Beykoz Belediye Meclisi Nisan ayı çalışmalarını tamamladı
Beykoz Belediye Meclisi Nisan ayı çalışmalarını tamamladı
Beykoz Belediye Meclisi Nisan ayı çalışmalarını tamamladı
Beykoz Belediye Meclisi Nisan ayı çalışmalarını tamamladı
Beykoz Belediye Meclisi Nisan ayı çalışmalarını tamamladı

Beykoz Belediye Meclisi’nde ilk olarak bir önceki toplantıda gündeme alınan ve ilgili komisyonlara gönderilen raporların oylaması gerçekleşti.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında gerçekleşen Nisan ayının üçüncü toplantısında imardan eğitime, kültürden spora, camcılık sanatından uyuşturucuyla mücadeleye kadar pek çok konu görüşülerek karara bağlandı.

İlçenin geleceğini şekillendiren önemli kararların alındığı Beykoz Belediye Meclisi’nde ilk olarak bir önceki toplantıda gündeme alınan ve ilgili komisyonlara gönderilen raporların oylaması gerçekleşti. Komisyonlardan gelen raporlar genel kuruldan aşağıda belirtilen şekilde geçti.

Raporlar:

1-Kadro teklifleri hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu, oy birliği ile kabul edildi.

2- İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 2015/8 Sayılı genelgesi gereği Muhtarlıkların talep ve şikâyetlerinin İlçede yetkili birimlere iletilmesi ve etkin bir şekilde sonuçlandırılması amacıyla Muhtarlık İşleri Müdürlüğü Kadrosu ile alt biriminin kurulması ile 21 olan Müdürlük sayımızın 22 ye yükseltilebilmesi hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu,  oy birliğiyle kabul edildi.

3-Beykoz Belediyesi Hentbol takımına nakdi yardım yapılması hakkındaki Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu raporu, oy birliği ile kabul edildi.                                                     

4-Karlıtepe, Kılıçlı, Kaynarca, Riva (Çayağzı) ve Cumhuriyet C Tipi Mesire alanları ile ilgili 5393 Sayılı Belediye Kanununun 75.maddesi gereği Kamu Kurum, Dernekler ve Vakıflar ile protokol ve sözleşme yapılabilmesi hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu, oy çokluğuyla kabul edildi.

5-Beykoz İlçesi Gümüşsuyu Mahallesi 48 pafta 338 ada 9 parelin (5.508,00m2) yüzölçümlü taşınmazın satın alınması hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu; oy birliği ile kabul edildi.

6-Mahmutşevketpaşa Mahallesi, 4 pafta 341 parsel sayılı taşınmazın kira sözleşmesinin iptal edilmesi ve satışının yapılabilmesi hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu; oy çokluğuyla kabul edildi.

7-Beykoz İlçesi, Alibahadır Mahallesi, 2 pafta, 144 parsel sayılı 41.066,00m2 yüzölçümlü taşınmazın kira sözleşmesinin iptal edilmesi ve Satışının yapılabilmesi hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu; oy çokluğuyla kabul edildi.

8-Köy Tüzel Kişiliği kaldırılan ve ilçemize bağlı mahalleye dönüştürülen taşınmazların kira sözleşmelerinin iptali hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu, oy çokluğuyla kabul edildi.

9-İlçemiz Akbaba Mahallesi Sınırları içinde kalan Mülkiyeti Belediyemize ait 56, 57, 58, 63, 64, 65, 68, 70, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 82, 83, 101, 108 ve 109 parseller ile Mülkiyeti şahıslara ait 69,78,79,80 ve 329 parselleri kapsayan yerlerin “Kentsel Tasarım Projesinin” yapılması için Belediyemiz Bütçesinden harcama yapılması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporu; oy birliğiyle kabul edildi.

10-İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan “Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı” çerçevesinde Beykoz’da Drone’larla İmar ve Kentsel Tasarım Ar-Ge Projesi ile belediyemizin başvuruda bulunabilmesi için karar alınması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporu; oy birliği ile kabul edildi.               

11-Beykoz’da Cam Sanatçıları için Araştırma, Geliştirme ve Üretim Platformunun Oluşturulması (Artist in Residence) isimli projeye Belediyemizin proje ortağı olabilmesi hakkındaki Kültür ve Turizm Komisyonu raporu, oy birliği ile kabul edildi.

12-Beykoz İlçesi, Merkez Mahallesi 376 ada, 1 Parselde yapımı düşünülen Eğitim Tesisi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporu; oy birliği ile kabul edildi.

13- Beykoz Belediyesi Halk Dansları Topluluğu/Uluslar arası Folklor Festivali Kapsamında Gri Pasaport Düzenlenmesi hakkındaki Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu raporu; oy birliği ile kabul edildi.

14- Beykoz İlçesi, Paşamandıra Mahallesi, Paşamandıra Caddesi No:2 kapı sayılı evin bulunduğu sokağa “Sınır Çıkmazı” ismi verilmesi hakkındaki Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu raporu; oy birliği ile kabul edildi.

15-Öğrenci Pansiyonu (yurt) yapılması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporu; oy birliği ile kabul edildi.

Raporların oylanmasının ardından gündemde olmayan müdürlük teklifleri görüşüldü.

Gündemde olmayan müdürlük teklifleri: 

1-İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Ücret Tarifelerinin yeniden görüşülmesi hakkındaki İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

2-Beykoz genelinde bulunan tescilli eski eser projelerin tehlike oluşturanların sökümü için ve tehlike oluşturmayanların tarihi kimliklerini kayıt altına almak için roleve ve restitüsyon projelerinin çıkarılması hakkındaki imar ve şehircilik müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

3- İstanbul Kalkınma Ajansı ve Beykoz Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri ‘Eyvah Demeden’, Bağımlılıkla Mücadele ilgili Projesi de oy birliğiyle kabul edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 4 Mayıs 2015 Pazartesi  günü saat 10: 00’da yapılacak.

Beykoz Belediye Başkanı Çubuklu halkıyla hasbi hal etti
Önceki Beykoz Belediye Başkanı Çubuklu halkıyla hasbi hal etti
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz