Beykoz Belediye Meclisi'nde YSK tartışması

  • Güncelleme: 08.05.2019 14:01
  • Okunma: 8253 kez
  • Yorum: 3
Beykoz Belediye Meclisi, Mayıs Ayı 2. Olağan toplantısını Başkan Vekili Gaye Zayıf Başkanlığında gerçekleştirdi.
Beykoz Belediye Meclisi'nde YSK tartışması

Açılış ve yoklamanın ardından Meclis Başkan Vekili Gaye Zayıf Anneler Günü'nü kutladı. Zayıf, “Anneler Günü'nde şehit annelerini özellikle anıyorum ve teröre destek veren tüm kesimleri şiddetle kınıyorum” dedi. 

Muhtarların talepleri konuşuldu

Daha sonra gündem dışı görüşmelere geçilirken CHP grubu adına Şefik Yavuzyılmaz söz aldı. Yavuzyılmaz, “15 sene muhtarlık yapmış biri olarak 45 muhtarımızın çok ciddi sorunları var. Sekreter maaşları, sigortaları, internet, doğalgaz ve elektrik giderleri muhtarlarımızın belini büküyor. Çünkü bu ödemeleri kendi ceplerinden yapıyorlar. Belediyemizden bu konuda destek bekliyoruz. Geçen dönem Yücel Çelikbilek Başkanımız 750₺ bir destek veriyordu ama son dönemlerde bu da ödenmedi” şeklinde konuşarak muhtarların sorunlarına dikkat çekti. 

CHP grubu adına söz alan diğer bir isim Gülay Demirel oldu. Demirel özel günlerin çok olduğuna değinerek, “anneler günü var, hemşireler günü var böyle bir sürü özel günler var. Bu günleri popülist bir yaklaşımla anmak yeterli değil. Sadece terör değil, uyuşturucu konusunda da anneler ağlamasın" diye konuştu.

" Uyuşturucu Beykoz’da korkunç boyutlarda "

Gülay Demirel şöyle devam etti: "Bakın İBB’de uyuşturucu ile mücadele komisyonuna destek vermediler. Beykoz’da da bu konuda çalışmalar yapmalıyız. Uyuşturucu Beykoz’da korkunç boyutlarda. Öte yandan Riva Deresi 2005 yılında yaşanan ilk balık ölümlerinden sonra biz Meclis gündemine taşımıştık o tarihlerde kafamızı kuma gömmeseydik bu gün bu sorunu yaşamıyor olacaktık. Bu gün yine bu deremiz çok pis. Çekmeköy ve Sancaktepe’nin sanayi̇ atıkları  deremizi öldürüyor. Bu sorunu bir sözlü önerge olarak da sağlık komisyonuna gönderebiliriz." 

Başkan Yardımcısı Demirören'den eleştirilere cevap:

Manolya Demirören, “uyuşturucu konusunda biz belediye olarak önemli çalışmalar yaptık. 20’nin üzerinde Beykozlu kardeşimizin tedavisini yaptık ve halen Tedavisi devam eden gençlerimiz var ve biz bunu takip ediyoruz. Beykoz Belediyesi'ni hiç bir şey yapmıyormuş gibi göstermek doğru değil” şeklinde konuştu. 

Sataloğlu YSK kararını eleştirdi

Cemal Sataloğlu da gündem dışı söz alan diğer bir isim oldu. Sataloğlu YSK’nın İstanbul kararını eleştirdiği konuşmasında sandığa darbe yapıldığını iddia ederek YSK hakimlerinin bu darbenin tarafı olduğunu iddia etti.

Sataloğlu iktidarın seçimi yeniletme doğrultusunda devletin kurumlarına talimat verdiğini söyleyerek “sandıklarda şaibe var ise ilçe belediyeleri de aynı zarfta oylandı. Hepimiz o sandıklardan çıktık” dedi. 

AK Parti Grup Başkan Vekili Adem Sefer'den CHP'ye cevap
 

AK Parti Grubu adına söz alan Adem Sefer, Riva deresi ile ilgili DSİ’nin büyük bir projesi var. Bunu Gülay hanım da çok iyi biliyor. Yaşanan aksama bu yüzden. Ülkemizde % 52 çoğunluk ile seçilmiş bir cumhurbaşkanı var. Öte yandan seçim kuruluna hangi konuyla ilgili itiraz yapılmışsa o değerlendirilir." diye konuştu.

"Siz bu itiraz sürecinde ilçelerle ilgili veya oyların tamamının yeniden sayılması konularında itirazınızı yapsaydınız bu da değerlendirildi. CHP’de maalesef şöyle bir durum var, yargı size uygun karar verirse bağımsız oluyor ama hoşunuza gitmeyen bir karar olursa yargı bağımsızlığını kaybetmiş oluyor. Bu bakış açısı doğru değil." ifadelerini kullanan Adem Sefer, "süreç işlerken YSK başlarda bazı itirazları reddedince CHP gayet makul karşılamıştı. Bu gün aynı YSK’nın verdiği kararı beğenmiyor ve eleştiriyorlar. Değerli arkadaşlar 23 Haziran’da millete gidilecek millete. Buna saygı duymanızı bekliyoruz." dedi. 

Gündem dışı konuşmaların ardından Mayıs ayı birinci toplantısında görüşülen komisyon raporları oylanarak, meclis oturumu 10 Haziran Pazartesi günü toplanmak üzere sona erdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

SELİM AYDIN (9 ay önce)

adem sefer 31 marta suriyeli milletimi kullandı yoksa sizin su cok değer verdiğiniz adı belli olmıyan tek devlet dediğiniz bu hangi devlet siz bile ismini bilmediğiniz o devletin milletimi kullandı 31 Marta secimlerini türk oğlu türk milleti kullandı siz ingiliz amerika israil yandaşları iptal ettirdiniz ama bu tük milleti diz çökmez merak etme sen evet 23 haziranda türk milletine gidiyoruz Rabbimin izniyle birkezdaha siz ingiliz ameraki sevcdalıları kaybedeceksiniz müslüman türk milleti türk gencliği uyandı hamdolsun adem bey.

emine okutan (9 ay önce)

Muhtarlara devlet maaş veriyor zaten. muhtarlığı ekmek kapısı olarak gören aday olmasın. kusura bakmayın vatandaşa hizmet yapacağı parayı veremez belediye. sanki ne işimize yarıyorsa bu muhtarlar

demokles (9 ay önce)

bir maaşta belediye versin muhtarlara.sanki silah zoruyla muhtar adayı olup seçiliyorlar.

Yorum Yaz