Beykoz Belediye Meclisi'nde Saat Polemiği

  • 2014.09.04 00:00
  • Güncelleme: 04.09.2014 00:11
  • Okunma: 6140 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Meclisi'nin Eylül Olağan Toplantısı'nın 2. Birleşimi gerçekleştirildi.
Beykoz Belediye Meclisi'nde Saat Polemiği

Toplantıda komisyonlardan gelen raporlar oy birliğiyle kabul edilirken, müdürlük teklifleri de ilgili birimlere havale edildi.

CHP Grup Başkan Vekili Aydın Düzgün, raporlara saat 09.30'dan önce ulaşamadıkları ve dolayısıyla da 10.00'da başlayacak toplantıya kadar geçen 30 dakikalık sürenin yetersiz olduğunu söyleyip eleştiri yaptı. AK Parti adına söz alan Başkan Yardımcısı Salim Öztürk ise eleştirinin yerinde bir eleştiri olduğunu, raporların bundan böyle daha erken saatlerde kendilerine ileteceklerini belirtti.

Beykoz Belediye Meclisi'nde gerçekleştirilen oturuma, Başkan Yücel Çelikbilek'in yokluğunda Vekili Manolya Demirören Tekin Başkanlık etti.

Amatör Kulüplere yardım

Hafta tatili ruhsatı hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu ila Belediye Başkanlığı'nda görev yapan memur ve işçi kadro teklifleri hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu ve Amatör Spor Kulüplerine verilecek nakdi yardıma dair Eğitim, Gençlik ve Spor Komisyonu Raporu, AK Parti ve CHP'li üyelerin oybirliğiyle kabul edildi.

Beykoz'a iki kardeş şehir daha

Öte yandan Meclis gündeminde olmayan Ardahan'ın Posof İlçesi ile Beykoz Belediyesi arasında 'Kardeş Şehir' ilişkilerinin kurulması amacıyla Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü teklifi ve Artvin Borçka Belediyesi ile yine aynı şekilde Kardeş Şehir ilişkisi kurulabilmesi hakkındaki teklifler görüşülmek ve rapor hazırlanması üzere ilgili birimlere gönderildi.

Beykoz Belediye Meclisi'nin Eylül ayı 2. Birleşimi, 5 Eylül 2014 Cuma günü yapılacak 3. ve bu ayın son birleşiminin saat 10.00'da gerçekleştirileceği duyurusunun ardından, sona erdi.

Haber Merkezi