Beykoz Belediye Meclisi’nde Önemli Kararlar

  • 1
  • 27546
Beykoz Belediye Meclisi’nde Önemli Kararlar
Beykoz Belediye Meclisi’nde Önemli Kararlar
Beykoz Belediye Meclisi’nde Önemli Kararlar
Beykoz Belediye Meclisi’nde Önemli Kararlar
Beykoz Belediye Meclisi’nde Önemli Kararlar
Beykoz Belediye Meclisi’nde Önemli Kararlar
Beykoz Belediye Meclisi’nde Önemli Kararlar
Beykoz Belediye Meclisi’nde Önemli Kararlar
Beykoz Belediye Meclisi’nde Önemli Kararlar
Beykoz Belediye Meclisi’nde Önemli Kararlar

Beykoz'un yerel yönetimi, 2014 yılı toplantılarını bitirmek üzere... 7 Kasım 2014 günü gerçekleştirilen toplantının ardından önümüzdeki ay 1, 3 ve 5 Aralık günleri Beykoz Belediye Meclisi bu yıl son kez toplanacak.

‘Mehmet Ali Birand’ın adı, Beykoz’da yaşayacak’

Kasım ayının son toplantısında gündem açılış ve yoklama ile başladı. Bir önceki 5 Kasım toplantı tutanağının oylanmasının ardından gündeme geçildi. Toplamda 8 madde Meclis Üyeleri'nin oyuna sunulurken, son madde dışındaki tüm raporlar oy birliğiyle kabul edildi. CHP Grup Başkanvekili Aydın Düzgün'ün reddettiği maddede ise Beykoz’un sokak isimlerinin değiştirilmesine dair komisyon raporu yer alıyor. Buna göre, Beykoz'da mükerrer (tekrarlanan) sokak ve cadde isimleri değişerek, yeni isimleriyle anılmaya başlanacak. Yeni verilen sokak isimlerinde 5. ve 6. dönem Beykoz Belediye Meclisi'nin CHP ve AK Partili üyelerinin de adları yer alırken, duayen gazeteci Mehmet Ali Birand'ın ismi de ilçede yaşatılmaya çalışılacak. Kavacık-Anadolu Hisarı ve Kanlıca'da yer alan 'Çiftlik Caddesi'nin adı bundan böyle sağlığında Beykoz'da ikâmet eden merhum Mehmet Ali Birand'ın adıyla anılacak.

Öte yandan Beykoz Belediye Meclisi'nin aldığı kararlar sonucu ilçede şu değişiklikler ve işler yapılacak:

1- Beykoz'daki Parkların bakımı ve buna yönelik hizmet alımı hakkında Hukuk Komisyonu bir rapor hazırladı. Buna göre hizmet alımı için 01.01.2015-31.12.2016 tarihlerini kapsayacak şekilde ihale dosyası hazırlanacak

‘Mesudiye ve Ardahan’a maddi yardım yapılacak’

2- Ordu ili Mesudiye İlçesi'nde sosyal tesis ve çocuk parkı yapımına yönelik olarak yine Hukuk Komisyonu bir rapor hazırladı. Buna göre, hazırlanan keşif raporları doğrultusunda Mesudiye Merkez Mahallesi 169 ada 35 parsele sosyal tesis ve 169 ada 8 parsele çocuk parkı yapılması için Mesudiye Belediyesi'ne toplamda 283 bin 857 lira ödeme yapılacak.

3- Ardahan Belediyesi Kars Caddesi yolunun yeniden yapılmasına ilişkin olarak Hukuk Komisyonu, hazırladığı raporu açıkladı. Buna göre, Ardahan Belediyesi ile 'Kardeş Şehir' ilişkilerinin başlatılması dolayısıyla, Kars Caddesi yolunun sıcak asfalt yapımında kullanılmak üzere talep edilen 845 bin 111 lira 90 kuruş, Ardahan Belediyesi'ne gönderilecek.

4- Beykoz Belediye Spor Kulübü Hentbol Takımı’na ödül verilmesine ilişkin öneri Eğitim, Gençlik ve Spor Komsiyonu'nca incelendi. Buna göre Yalova ve İstanbul'da iki aşamalı olarak yapılan 2. Lige yükselme müsabakalarında Türkiye Hentbol 2. Ligi'ne yükselme başarısı gösteren Beykoz Belediye Spor takımına 20 bin lira ödül verilecek.

5- Beykoz Belediyesi öncülüğünde sağlıklı yaşamı destekleme ve sağlıklı yaşam yürüyüşleri yapılması konusunda yine Eğitim, Gençlik ve Spor Komisyonu tarafından bir inceleme yapıldı ve bu konuda ilgili müdürlüklerce çalışma yapılması kararlaştırıldı.

6- Beykoz Kent Konseyi hakkında Kültür ve Turizm Komisyonu bir rapor hazırladı. Buna göre, Beykoz Organik Pazar, Kent Ekranı, Mavi Yeşil Yol, Anadoluhisarı Kalesi Restorasyon ve 3. Köprü Seyir Projeleri'yle ilgili olarak ilgili müdürlüklerin çalışma yapması kararlaştırıldı.

‘Meclis, Srebrenica’yı ziyaret edecek’

7- Srebrenica'ya yapılacak resmi temaslar hakkında Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu bir rapor hazırladı. Buna göre Aralık ayı içerisinde Bosna Hersek Srebrenica'ya Meclis Üyeleri ve ilgili personelle birlikte bir ziyaret gerçekleştirilecek.

8- Mükerrer cadde ve sokak isimleri hakkında Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu raporunu tamamladı. Buna göre ilçede 70'den fazla mükerrer sokak ve caddelere belirlenen yeni isimler verilecek.

Haber Merkezi

Coşkun Bilgin’den Dost Beykoz'a ziyaret
Önceki Coşkun Bilgin’den Dost Beykoz'a ziyaret
Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Sonraki Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Yorumlar (1 Yorum)

Hasan Tas (10 yıl önce)

Cavusbasi imar planlari ne oldu? Unutuldu gitti bu is?????? Bu gundemler oayalama gundemler, cay borek toplantisi bunlar. Koskoca ilcede meclisin gundemi olacakti.

Yorum Yaz