Beykoz Belediye Meclisi’nde hayvan barınağı tartışması

  • 1
  • 7971
Beykoz Belediye Meclisi’nde hayvan barınağı tartışması
Beykoz Belediye Meclisi’nde hayvan barınağı tartışması
Beykoz Belediye Meclisi’nde hayvan barınağı tartışması

Beykoz Belediye Meclisi Şubat olağan toplantıları Gaye Zayıf’ın Başkanlığında başladı.

CHP ve AK Parti Meclis üyeleri, Elazığ’dan meydana gelen deprem, Yunan Milletvekilinin Türk bayrağına olan saldırısı ve İdlib’de 4 askerin şehit olmasına ilişkin gündem dışı konuşmalar yaptı.

Mahmutşevketpaşa Mahallesindeki hayvan barınağının yıkılmasına ilişkin muhalefet partisinin sözlü önergesine iktidar partisi adına Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, “Orada hiçbir şekilde orada mağduriyet yok. Barınaklarda hayvanlar vardı. Rehabilitasyon merkezimiz en iyi şekilde hizmet verecek. 6 ay içerisinde iki tane hayvan ambulansı da çalışmaya başlayacak.” şeklinde yanıt verdi.

Tekin, hayvanların sığınması ve mevcut şartlarının iyileştirilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hiçbir çalışma yapmadığı iddiasını savunması üzerine muhalefet partisinden ses yükseldi.

CHP’li Meclis Üyeleri, Manolya Demirören Tekin’e ‘gel beraber gidip soralım, ne yapıyorlarmış?’ önerisinde bulundu.

Öte yandan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'nin İsmek çalışanlarına yönelik ifadelerini kınayan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Monalya Demirören Tekin'e CHP'li İBB Meclis Üyesi Gülay Demirel cevap verdi. İkili arasında kısa süreli sözlü sataşma yaşandı.

Gündem dışı konuşmaların ardından müdürlük teklifleri meclis üyelerince oylandı.

Teklifler:

Çubuklu Mahallesi sokak isimlendirilmesi hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi

Yapı Kontrol Müdürlüğünün görev ve yetkileri İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yürütüleceğinden Yapı Kontrol Müdürlüğünün Harcama Kalemi Ödeneklerinin İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne aktarılması hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi.

Kardeş şehirlerden Mohaç’ta düzenlenecek Busho Festivaline belediyemizi temsilen Belediye Başkanı tarafından görevlendirilecek 4 Meclis Üyesinin katılması ve masrafların belediye tarafından karşılanması hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğü teklifi.

İlgili Haber: Beykoz Belediyesi hayvan barınağını da yıktı

Haber Merkezi

Beykoz Karlıtepe Mesire Alanı'nda ne oluyor?
Önceki Beykoz Karlıtepe Mesire Alanı'nda ne oluyor?
Cengiz Kurdoğlu Kavacıkspor için konser verecek
Sonraki Cengiz Kurdoğlu Kavacıkspor için konser verecek
Yorumlar (1 Yorum)

demokles (3 yıl önce)

Kardeş şehirlerden Mohaç’ta düzenlenecek Busho Festivaline belediyemizi temsilen Belediye Başkanı tarafından görevlendirilecek 4 Meclis Üyesinin katılması ve masrafların belediye tarafından karşılanması.4 az olmuş bence belediyede para çok bütün meclis üyeleri gitmeli.

Yorum Yaz