Beykoz Belediye Meclisi'nde bütçe arası

  • 2014.10.08 00:00
  • Güncelleme: 17.03.2020 19:10
  • Okunma: 11658 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Belediye Meclisi, Ekim ayı Olağan Toplantısı için Kurban Bayramı'nın hemen ardından yapıldı.
Beykoz Belediye Meclisi'nde bütçe arası

CHP Grup Başkanvekili Aydın Düzgün ve yine partisinden Meclis Üyesi Cavit Gül'ün sözlü sorularını yanıtlayan Başkan Yücel Çelikbilek, tespiti yapılan durumlar konusunda bilgi verdi.

Beykoz'da dün gece yaşandığı iddia edilen gerginliklerle ilgili olarak Hükümeti sorumlu tutan CHP'li Aydın Düzgün'e Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek şöyle  cevap verdi:

"Bu gerginlikleri ve ülke çapına yayılmış şiddeti kim eleştiriyor? Meclis'te tezkereye 'hayır' diyenler mi? Biz 1 milyon 800 bin vatandaşı onların onurunu incitmeden ülkemizde ağırlıyoruz. Kobani'den bir gecede 160 bin insani ülkemize taşıdık. Bu bir rekordur. Turizm şirketi olsa bu sayıya ulaşamaz".

Öte yandan Başkan Çelikbilek, son derece hassas bir konu olan Belediye Bütçesi görüşmelerinin rahatça yapılabilmesi için Meclis çalışmalarına 1 hafta gecikmeyle devam edileceğini belirtti.

Beykoz Belediye Meclisi Ekim ayı Olağan Toplantısı'nın 1. Birleşimi, yoklama ve 5 Eylül 2014 tarihli tutanağın oy birliğiyle kabulünün ardından Bayram mesajlarıyla başladı. CHP Grup Başkanvekili Aydın Düzgün, Meclis Üyeleri ve Beykoz Halkı'nın Kurban Bayramı'nı CHP adına tebrik ederken, Başkan Yücel Çelikbilek de aynı şekilde Bayramın ilçe halkı adına hayırlara vesile olmasını dilediğini söyledi.

Arıkan oturumu locadan izledi

CHP Beykoz İlçe  Başkanı Şevket Arıkan ve partisinin Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Taneri Vural'ın locadan takip ettiği toplantıda, gündem dışı söz alındı. İlk olarak CHP'li Aydın Düzgün söz isterken, Güzelcehisar İlkokulu'nun merdiven ihtiyacını gündeme taşıdı ve konuyla ilgili olarak bildirimde bulunmasına rağmen Belediye'deki yetkililerin ilgilenmediklerinden yakındı.

Başkan Çelikbilek, konuyla ilgili bilgisinin olmadığını kaydederek, Başkan Yardımcısı Salim Öztürk'e okul ismini ve sorunu not aldırdı. CHP'li Düzgün'ün bir başka gündeme taşıdığı konuysa Yenimahalle'de Mehmet Emin Pulatkonak İlköğretim Okulu ve çevresindeki vatandaşların mağduriyeti iddialarıydı.

Başkan Yücel Çelikbilek ise Meclis Üyesi Nevzat Oral'dan hemen bilgi aldıktan sonra okulla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yenileme çalışması olduğunu ve Beykoz Belediyesi'nin planlarında ise değişikliğe henüz gidilebileceğini ancak vatandaşın mağduriyeti gibi bir durumun söz konusu olmadığını anlattı.

Cavit Gül iddiaları sordu

Aydın Düzgün'ün ardından söz alan CHP'li Cavit Gül ise Beykoz yerel basınında Belediye'de mazot yolsuzluğu yaşandığına dair haberler çıktığı ve halk arasında da bu konuyla ilgili söylentilerin var olduğunu aktararak, konuyla ilgili bilgilendirme yapılmasını istedi.

Onlar bilindik kişilerdir..

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise haberin çıktığı yerin ve sahibinin 'bilindik' kişiler olduğunu vurgulayarak, Cavit Gül'ün böyle bir iddiayı söz konusu kişinin yönlendirmesiyle Belediye'ye taşımayacak kadar kişilikli bir insan olduğunu sandığını belirterek sözlerine başladı.

Sadece işten çıkartılmadı

Başkan Çelikbilek, Beykozluların küçük hesaplar içine girmeyen, haksız yere elde edilecek küçük menfaatler peşinde koşmayan insanlar olduğuna inandığını ancak içlerinden bazılarının da bu türden zihniyete sahip olabileceğini belirtti.

Hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Söz konusu olayla ilgili yalnızca isten çıkarılma yapılmadığını, savcılıkta kişi hakkında suç duyurusunda bulunularak tazminat da isteneceğini vurgulayan Başkan Çelikbilek, konuyu her boyutuyla netleştikten sonra kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi. 

Konuşmaların ardından gündeme geçildi ve aşağıdaki teklifler, görüşülmek üzere ilgili Müdürlüklere gönderildi:

1- 2015-2019 Yılı Stratejik Planıyla 2015 Yılı İdare Performans Programı Hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi

2- 2015 Yılı Bütçesi hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi

3- Sağlık İsleri Müdürlüğünce kullanılmak üzere mavi şeritli donanımlı 1 adet hasta nakil ambulansı alınabilmesi hakkındaki Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü teklifi

4- Beykoz Belediye Başkanlığı'nın binde 1 sermaye katılım oranıyla ortağı bulunduğu 'Ümraniye Hizmet İnşaat Turizm Sağlık Çevre Teknolojisi Yatırımları ve İşletmeciliği Sanayi Ticaret Anonim Şirketi' unvanlı şirketteki 1 hissesinin, çoğunluk hissesine sahip Ümraniye Belediye Başkanlığı'na 'hisse devri' yapılması hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlük teklifi...

Gündem başlıklarının ardından Ekim ayı görüşmelerinin 1. Birleşimi sona ererken, bu ayin 2. Birleşiminin 10 Ekim Cuma günü gerçekleştirilmesine karar verildi.

Öte yandan, bütçe görüşmelerinin rahat bir zamana yayılarak gerçekleştirilmesi amacıyla, bu ayin 3. Birleşimi'nin haftaya değil, ondan sonraki hafta yapılacağı öğrenildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

mert ali (8 yıl önce)

Sayın başkan, Kobanide katliama uğrayan insanları taşıdığınızdan bahsediyorsunuz.Bu ne çirkin bir siyaset anlayışıdır.İnsanlar mensubu olduğunuz partinin iktidarı tarafından desteklenen sizin yöneticileriniz tarafından önceden öfkeli kalabalık diye tarif edilen teröristlerden kaçmışlardır.Bu insanlar kendi imkanları tarafından sınıra gelmiştir.Burdan bile siyaset yapmak size uygun bir siyaset tarzı olsa gerek.Siyasetde örnek olması gereken bir olgunlukta olduğunuzu sanıyordum ama nerde...

Yorum Yaz