Beykoz Belediye Meclisi'nde Barış Pınarı deklarasyonu

  • Güncelleme: 15.10.2019 13:10
  • Okunma: 3867 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'un stratejik planı ve 2020 bütçesini görüşmek üzere toplanan Belediye Meclisi'nde, Barış Pınarı Harekatı için bir deklarasyon okundu.
Beykoz Belediye Meclisi'nde Barış Pınarı deklarasyonu

AK Parti ve MHP grupları adına deklarasyonu Adem Sefer okudu. Sefer bu deklarasyona CHP'nin destek vermediğini ifade ederek,  Barış Pınarı Harekatı’nın Fırat’ın doğusundaki terör örgütleri PKK-PYD-YPG ve DAEŞ’in varlığını sonlandırmak, Türkiye hudutlarını ve halkın güvenliğini sağlamak ve bir barış koridoru tesis ederek Suriyelilerin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerinin önünü açmak için başlatıldığını kaydederek, "Harekatın Türkiye için bir tercih değil zorunluluk olduğunu vurguladı.

"Okyanus ötesine bir cevap niteliğindedir"

Sefer, "sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekatı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir. Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir" şeklinde konuştu.

Ülkemizin bu harekatla gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korumak olarak açıklayan Sefer, "Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekat, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekatı bu çerçevede değerlendirilmedir. Bu çerçevede belediye meclisi olarak Barış Pınarı Harekatı’nda kahraman Mehmetçik’in yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür" ifadelerini kullandı.

"Kafa kesen cihatçı sürüleri"

Konuya ilişkin CHP Grubu adına söz alan Gülsüm Yılmaz da, sınırların güvenliğinin, sızmalara fırsat vermeyecek düzeyde güvenli hale getirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, "Kafa kesen cihatçı sürüleri dünyanın gözü önünde sınırlarımızı kullanarak Suriye’ye geçti. Ne bu taraftan Suriye’ye ne de Suriye’den bu tarafa geçişlere izin vermeliyiz. Ama ne yazıktır ki tüm uyarılara rağmen hükümet, Şam’da namaz kılma hayaliyle ülkemizi bu bataklığın içine doğru sürüklemekten çekinmedi. Şu an için en büyük dileğimiz şehit haberlerinin gelmemesi ve en kısa sürede askerlerimizin sağ salim bir şekilde evlerine dönmeleridir" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz