Beykoz Belediye Meclisi mart ayına gergin başladı

  • Güncelleme: 01.03.2020 22:15
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantılarına başladı. Başkan Çelikbilek'in yönettiği oturuma karşılıklı atışmalar damga vurdu.
Beykoz Belediye Meclisi mart ayına gergin başladı

Beykoz Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantılarının birinci oturumunu gerçekleştirmek üzere toplandı. 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yönettiği toplantıya AK Partili Meclis Üyesi ve Meclis Başkanvekili İbrahim Hocaoğlu ile CHP'li Meclis Üyesi Süleyman Kılıç'ın karşılıklı atışmaları damga vurdu. 

Açılış ve yoklama ile başlayan Meclis toplantısında her iki partiden ikişer kişi oy birliği ile izinli sayıldı. 

Başkan Çelikbilek, gündem öncesi yaptığı konuşmasında 1-7 Mart Yeşilay Haftası, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, 18 Mart Çanakkale'nin Kurtuluşu gibi özel günlere atıfta bulunarak bir konuşma yaptı. CHP'li Meclis Üyesi Gülay Demirel ise Yeşilay Haftası ile ilgili söz alarak, "Nargile de bir tütün maddesi ve zararsız gibi lanse edilmeye çalışılıyor. Alakası yok. Aslında sigaradan daha zararlıdır. İçerisine katılan çeşitli maddelerle farklı tat ve kokularla gençlerin ilgisi çekilmeye çalışılıyor. Tütün maddelerinin kullanımı geçtiğimiz yıla oranla yüzde 10 artmış durumdadır. Yapılan araştırmalarda nargilenin, 50 sigara değerinde insan vücuduna zarar verdiği ortaya koyuldu" ifadelerini kullandı.

 

Başkan Çelikbilek ise Demirel'in bu konuşması sonrası kendisine teşekkür ederek, Başkan Yardımcısı Manolya Demirören'e bu hafta içerisinde ilçedeki nargile satışı yapan mekanların tekrar denetlenmesi ve kurallara uymayanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. 

CHP Grubu'nun verdiği soru önergesi okundu. Önergede, Soğuksu Mahallesi'nin bir bölümünde yağmur suları için mazgalların yetersiz kaldığı, tedbir alınmadığı sürece yoğun sağanak durumunda can kaybına neden olabileceği dikkat çekildi. Çelikbilek ise verilen soru önergesini yanıtlanmak üzere Başkanlık Makamına havale edilmesini oyladı. 

CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, gerçekleştirilmesi beklenen Kanal Riva projesinde sıkıntılar olduğunu hatırlatması üzerine ise Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Hollandalı firmadan işi aldıklarını ve bu süreçte İSKİ ile yaşanan bürokratik süreci anlatarak yeni bir anlaşma yapıldığını söyledi. 

Dernek dedikodusu Meclis taşındı

Gündem dışı konuşmaların son bölümünde ise CHP'li Meclis Üyesi Süleyman Kılıç'ın, AK Parti'li Meclis Üyesi İbrahim Hocaoğlu'na Trabzonlular Derneği'nde kendisi hakkında söylendiğini iddia ettiği laflar üzerine söylemlerde bulundu. 
Kılıç, Hocaoğlu'na ithafen, "Sen orada beni karalamak için her türlü şeyi söyledin ve resmen arkamdan konuştun. Bu doğru değildir. Lütfen söylediklerini burada da söyle ve yüzleşelim" şeklinde konuştu. Kılıç-Hocaoğlu arasında karşılıklı şiddetlenen laf tartışmaları sırasında Başkan Çelikbilek araya girerek her iki tarafın kendine hakim olması yönünde telkinlerde bulundu ve gündeme geçildi. 

Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nden gelen "Yemek Bedeli tespiti hakkındaki" teklif, yazım hatası olması nedeniyle yenilenmek üzere ilgili müdürlüğe geri gönderilirken, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün "Müdürlük Kurulması hakkındaki" teklifi oy birliğiyle Hukuk Komisyonu'na havale edildi. Çelikbilek, gündem olmaması nedeniyle bir sonraki toplantının 9 Mart 2018 Cuma günü Saat 10.00.'da gerçekleştirilmesine karar vererek Mart ayı olağan toplantısının birinci oturumunu sonlandırdı. 

Haber Merkezi