Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı oturumları başladı

  • 02.03.2015 12:37
  • Güncelleme: 02.03.2015 12:43
  • Okunma: 5979 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Meclisi'nin Mart Olağan toplantıları, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in Başkanlığı'nda başladı.
Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı oturumları başladı

Beykoz Belediyesi'nin Mart ayı 1. Birleşimi, açılış, yoklama ve 6 Şubat 2015 tarihli tutanağın oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından başladı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, geçtiğimiz günlerde 92 yaşında hayatını kaybeden Yaşar Kemal'i unutmadı ve rahmet diledi. Dost Beykoz'un aynı günü HDP Beykoz ile sıcağı sıcağına röportajını da yaptığı Çözüm Süreci'ne yönelik Hükümet açıklamaları ve gelişmelere vurgu da yapan Başkan Çelikbilek, "Yaşar Kemal, bir tarihi sürecin başladığı günü görmeden gözlerini kapadı. Allah rahmet etsin. Sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Ülkemizin başı sağolsun. Bugün de cenazesi var, Allah çıktığı yolda kendisinin yardımcısı olsun" şeklinde konuştu.

Gündemde yer alan maddelerin oylanmasının öncesinde gündem dışı söz almak isteyenlere çağrı yapan Yücel Çelikbilek, el kaldıran Aydın Düzgün'e söz verdi. Aynı zamanda CHP Grup Başkanvekili de olan Aydın Düzgün ise konuşmasına "Sevgili Meclis Üyesi arkadaşlarım. Mart Olağan Kongresi'nin Beykoz'umuza..." diye başlarken, Başkan Çelikbilek, "Meclisimizin... Kongre değil..." diyerek düzeltti. Bu sırada Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, salona dönerek, "Sürekli Kongre yaptıkları için... Alışkanlık oluyor..." şeklinde konuştu. CHP’li Aydın Düzgün, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir dünya klasiği olan Yaşar Kemal'in biz de mekânı cennet olsun diyoruz. Sayın Başkan, biz Grup Başkanımızla da buraya gelmeden önce paylaştık: Bu gündemde olmayan tekliflerin, bir oturum sonra değerlendirilmesiyle ilgili bir kararımız var. Bu konunun Meclis'imize gelmesini istiyoruz. Çünkü bakmadan, etmeden; doğru olmuyor. O yüzden ben, sizlerin de bunu kabul edeceğini düşünüyorum."

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise konunun yalnızca 'teklif karar' olarak görüşülenler ile sınırlamanın doğru olacağını belirtti. Başkan Çelikbilek, daha önce gündemde olmayan bir maddenin, teklif karar olarak aynı gün görüşülmesi ve Meclis'ten geçmesi hususunda AK Parti grubuyla görüşebileceğini ancak zaten diğer kararların, içerisinde AK Parti ve CHP'li Meclis Üyeleri'nin de bulunduğu komisyonlara havale edildiğini söyledi.

Başkan Yücel Çelikbilek'in sözlerinin ardından gündeme geçildi ve 9 madde, görüşülmek üzere Hukuk Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu gibi ilgili komisyonlara gönderildi. Gelecek toplantı olan Mart ayı 2. Birleşimi’nin ise 5 Mart 2015 Çarşamba günü saat 10.00’da görüşüleceği bildirildi.

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz