Beykoz Belediye Meclisi E- İmza’yla‘Paydos’ dedi

  • Güncelleme: 15.07.2016 19:28
  • Okunma: 7931 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Meclisi'nde "e-imza" tanıtıldı ve 5 Eylül'de açılmak üzere tatil için oturum kapandı.
Beykoz Belediye Meclisi E- İmza’yla‘Paydos’ dedi

Yaz tatiline girilen Beykoz Belediyesi'nin Temmuz ayı ikinci ve son oturumu gerçekleştirilirken,  toplantı sonunda kürsüye gelen Bilgi İşlem Müdürü Burhan Ekinci bir sunum gerçekleştirdi. Beykoz Belediyesi Elektronik Belge Yönetim Sistemi Projesi hakkında ayrıntılı bilgi aktaran Ekinci, İstanbul'daki Belediyeler arasında Bağcılar'ın ardından ikinci ve Anadolu Yakası'nda ise projeyle birinci sırada olduklarını kaydetti.

Sunumda "e-imza" konusu da gündeme gelirken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Meclis'te ilk elektronik imzasını attı ve bir belgeyi imzaladı. Sunumların ardından ise Beykoz Belediye Meclisi, 5 Eylül Pazartesi günü saat 10.00'da yeniden toplanılmak üzere kapandı ve tatile girdi.

Beykoz Belediye Meclisi'nin Temmuz Olağan görüşmeleri bugün gerçekleştirilen oturumun ardından sona erdi. Önümüzdeki ay Ağustos'ta tatile giren Belediye Meclisi'nde yapılan toplantı, açılış, yoklama ve 13 Temmuz Çarşamba günü tarihli tutanağın oylanmasıyla başladı.

Gündem dışı söz alan ilk kişi olan Aydın Düzgün, Çarşamba günkü toplantıda söylemlerini sert bulduğu Başkan Yücel Çelikbilek'e sitemde bulunurken, Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu'nu istifaya davet etti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise mübarek Cuma gününde kimsenin kalbinin kırılmasını istemediğini dile getirerek, Aydın Düzgün'ün eleştirilerine yanıt vermedi ve Salim Öztürk ile Muharrem Kaşıtoğlu'ndan da bir yanıt vermemelerini istedi. Bu sırada AK Partili Nevzat Oral söz istedi ve Aydın Düzgün'e yaptığı eleştirilerini kişi ismi vererek yapmasını yadırgadığını dile getirdi. 

Gündem dışında söz alan bir diğer isim CHP Grup Başkanvekili Cavit Gül oldu. Gümüşsuyu Karlıtepe Mevki'nde aralarında Karlıtepe Cami'nin de bulunduğu birçok noktada altyapı eksikliği olduğu yönde vatandaşlardan şikâyet geldiğini ifade eden Cavit Gül, burada alt yapı çalışması yapılması hususunun sözlü önerge olarak kabul edilmesini istedi. Cavit Gül'ün önerisi oybirliğiyle kabul edildi ve Başkanlık Makamına havale edildi.

‘Başkan Yücel Çelikbilek, hem AK Partili hem de CHP’li Üyelere, komisyon çalışmalarında hassasiyet konusunda uyarılarda bulundu’

Öte yandan gündemdeki konular da görüşülürken, komisyonlardan gelen raporlar masaya yatırıldı ve görüşler açıklandı. Personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım ihalesi süresinin uzatılması hakkındaki ilk rapor, CHP'li üyelerin itirazıyla ve 'oyçokluğuyla' kabul edildi. CHP'liler burada raporun komisyonda görüşülmediğini iddia etti. Başkan Yücel Çelikbilek ise bu tür konularda bundan sonra bir hata istemediğini ve yapılacak işlerde daha çok hassasiyet gösterilmesi hususunda AK Partili Meclis Üyeleri'ne uyarılarda bulundu. Başkan Çelikbilek ayrıca 'basit bir süre uzatımı işini çok fazla büyüttüklerini' dile getirerek CHP'li Meclis Üyelerine de değerlendirmede bulundu. Öte yandan alt yapı hizmetlerinin yeraltı kablo kanalı tesis edilmesi ile müdürlük kurulması ve sözleşmeli personel alınması hakkındaki Hukuk Komisyonu raporları CHP'lilerin de desteğiyle oybirliğiyle Meclis'ten geçti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Meclis, tatil, Oturum, E-imza, Tanıtım

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz